Nyderlandai apkaltino Rusiją surengus kibernetinę ataką prieš OPCW
Ny­der­lan­dų gy­ny­bos mi­nis­te­ri­ja pa­skel­bė, kad už­kir­to ke­lią Ru­si­jos ki­ber­ne­ti­nei at­akai prieš Che­mi­nio gink­lo drau­di­mo or­ga­ni­za­ci­ją (OPCW), pra­ne­ša BBC.

Europos Sąjunga ketvirtadienį pasmerkė Rusijos galbūt vykdomą kibernetinio šnipinėjimo kampaniją, Nyderlandams išsiuntus keturis įtariamus Maskvos agentus, o Didžiajai Britanijai ir Australijai – bedus pirštu į Rusijos karinę žvalgybą (GRU).

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ir ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini pasmerkė numanomą Rusijos „mėginimą pakenkti Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) vientisumui“.“Šis agresyvus aktas liudija panieką Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos svarbiai misijai – remiantis Jungtinių Tautų mandatu atsikratyti ginklų visame pasaulyje“, – teigiama jų pareiškime.

Išsiųsti 4 rusai

Praėjusių metų balandį Nyderlandų karinės žvalgybos ir saugumo tarnyba užkirto kelią Rusijos GRU atakai, nukreiptai prieš OPCW Hagoje, per spaudos konferenciją pareiškė Nydernaldų gynybos ministrė Ank Bijleveld.

Tą pačią dieną iš šalies buvo išsiųsti keturi rusai, kurie, Nyderlandų valdžios nuomone, yra GRU darbuotojai. Nydernaldų valdžia taip pat patvirtino, kad jie buvo Rusijos specialiųjų tarnybų pareigūnai ir turėjo diplomatinius pasus, rašo currenttime.tv. Grupėje buvo ir hakeriai, ir agentai.

Dar pranešama, kad vienas iš išsiųstųjų dalyvavo atakoje prieš Malaizijos policiją ir prokuratūrą.

Meduza.io skelbia vaizdus su išsiųstų Rusijos piliečių asmens dokumentais.

.

.

.

Be to, kaip rašo meduza.io, Nyderlandų gynybos ministerijos teigimu, Rusijos karinė žvalgyba bandė pavogti lėktuvo MH17 lėktuvo katastrofos tyrimo dokumentus.

Nuolatinė Rusijos atstovybė prie OPCW nekomentuoja Nydernaldų gynybos ministerijos pareiškimo. „Komentarų nebus“, – jos atstovas pareiškė agentūrai „Ria Novosti“ .