Nužudyto Lenkijos mero laidotuvėse dalyvaus šalies ir Europos pareigūnai
Žmo­nės iš vi­sos Len­ki­jos šeš­ta­die­nį lau­kia il­go­je ei­lė­je prie Gdans­ko ba­zi­li­kos, kur vyks šio mies­to nu­žu­dy­to me­ro lai­do­tu­vės.

53 metų mero Piotro Adamowicziaus, kuris sekmadienį per labdaros koncertą buvo sužalotas peiliu ir pirmadienį mirė, laidotuvėse taip pat turi dalyvauti Lenkijos ir Europos pareigūnai, įskaitant Lenkijos prezidentą Andrzejų Dudą ir Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską, kuris daug metų buvo nužudytojo draugas.

Gotiškoje Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikoje jie prisidės prie Lenkijos buvusių prezidentų, buvusių ir dabartinių premjerų, kitų šalių miestų merų. Iš viso laidotuvėse turi dalyvauti maždaug 3,5 tūkst. žmonių.

A. Duda paskelbė nacionalinio gedulo dieną.

Urna su mero pelenais bus palaidota vienoje bazilikos koplyčių.

Nužudymu įtariamas vyras buvo teistas, kai šaliai vadovavo liberalioji partija „Pilietinė platforma“ (PO), kuriai anksčiau priklausė Gdansko meras.

Penktadienį velionio karstas į bažnyčią buvo vežamas miesto gatvėmis, kuriose jis vaikščiojo, pro namus, kuriuose prabėgo jo vaikystė ir tebegyvena jo tėvai, bei mokyklas, kurias jis lankė.