Nušauta nelegalų mikroautobuse gabenta dvimetė mergaitė
Pie­tų Bel­gi­jo­je per po­li­ci­jos gau­dy­nes žu­vu­si dve­jų me­tų kur­dų kil­mės mer­gai­tė, bu­vu­si per­se­kio­ja­ma­me ne­le­ga­lių mig­ran­tų mi­kroau­to­bu­se, bu­vo pa­šau­ta, penk­ta­die­nį pra­ne­šė pro­ku­ro­rai.

Į mikroautobusą šaudė policija, mėgindama jį sustabdyti po gaudynių nuo Namiuro miesto iki prie Monso esančio Mizjėro.

Ši mergaitė mirė pakeliui į ligoninę greitosios pagalbos automobilyje.

„Per skrodimą nustatyta, kad jos mirties priežastis buvo kulka, pataikiusi į skruostą“, – naujienų agentūrai AFP sakė prokuroras Fredericas Bariseau. Vis dėlto jis paragino kol kas nedaryti išvados, kad ta kulka buvo paleista iš policijos ginklo.

„Reikėtų atsargiai vertinti galimybę, kad kulka gali būti policijos. Turime įvertinti įrodymus“, – pareiškė jis.

Policija pradėjo vidinį tyrimą, kuriuo siekiama išsiaiškinti mergaitės mirties aplinkybes, pridūrė F. Bariseau.

„Tragiškas įvykis su dramatiškomis pasekmėmis. Vykdomas tyrimas“, – penktadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Belgijos vidaus reikalų ministras Janas Jambonas.

Atlikus pirminį tyrimą, šalies prokuratūra ketvirtadienį pareiškė, kad mergaitė „žuvo ne dėl policijos šaudymo“.

Policijos sustabdytame mikroautobuse buvo 30 kurdų kilmės žmonių, įskaitant 26 suaugusius.

Valdžios atstovai iš pradžių pateikė keletą galimų dvimetės mirties priežasčių, tokių kaip liga ar neatsargus vairavimas gaudynių metu.

Pasak prancūzų pareigūnų, mergaitės mirtis ketvirtadienį sukrėtė Grand Sinto komunos migrantų bendruomenę, nes žuvusioji buvo migrantų šeimos narė, laikinai apgyvendintos šioje komunoje, esančioje netoli Prancūzijos Diunkerko.

Bendrą sieną su Prancūzija turintis Belgijos regionas pastaruoju metu tapo migrantų magnetu. Daugelis atvykėlių nuvyksta į Grand Sintą ar Kalė, iš kur jie mėgina pasislėpę krovininiuose automobiliuose pasiekti Didžiąją Britaniją.