Nežino, nuo ko pradėti taisyti JAV ir Rusijos santykius
Ru­si­jos už­sie­nio rei­ka­lų vi­ce­mi­nis­tras tre­čia­die­nį par­eiš­kė, kad bus „la­bai su­nku“ pa­tai­sy­ti JAV ir Ru­si­jos san­ty­kius, ku­rie smar­kiai pa­šli­jo dėl kal­ti­ni­mų Mask­vai ki­šu­sis į JAV rin­ki­mų pro­ce­są bei jos vaid­mens Si­ri­jos ir Ukrai­nos kri­zė­se.

Šiuo metu santykiai tarp šalių yra prasčiausi nuo Šaltojo karo laikų.

Viceministras Sergejus Riabkovas apkaltino Jungtines Valstijas, esą šios mėgina kištis į Rusijos vidaus reikalus prieš ateinantį mėnesį vyksiančius valstybės vadovo rinkimus. Tai jis pareiškė po to, kai Vašingtonas pareiškė kaltinimus 13 rusų dėl kišimosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus.

„Paradoksalu tai, kad amerikiečiai daro žingsnius, kurių tikslas – kištis į mūsų vidaus reikalus, didinti įtampą dvišaliuose santykiuose artėjant prezidento rinkimams“, – sakė S. Riabkovas naujienų agentūrai „Interfax“.

„Ir tuo pat metu jie toliau nepagrįstai, be jokių įrodymų priekaištauja mums dėl to, esą mes kišamės į jų rinkimų procesą“, – aiškino jis trečiadienį žurnalistams Maskvoje.

„Suprantama, kad į visa tai Maskvoje žiūrima su apgailestavimu“, – pažymėjo viceministras ir pridūrė: „Pakeisti esamą santykių su Jungtinėmis Valstijomis būklę bus labai sunku“.

Keli JAV Kongreso komitetai ir specialusis prokuroras Robertas Muelleris atlieka tyrimus dėl numanomo Rusijos kišimosi į 2016-ųjų rinkimus ir susimokymo su prezidento Donaldo Trumpo rinkimų komanda.

Maskva griežtai atmeta bet kokius kaltinimus dėl kišimosi į rinkimų procesą.

Buvusių Šaltojo karo priešininkių santykiai smarkiai pašlijo dėl krizių Ukrainoje bei Sirijoje, o pernai šalys išsiuntė viena kitos diplomatus.

Dėl 2014 metais Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir jos paramos prorusiškiems separatistams Ukrainos rytuose Jungtinės Valstijos yra paskelbusios Maskvai griežtas sankcijas.