Netanyahu: reikalauti surengti pirmalaikius rinkimus Izraelyje – „nebūtina ir klaidinga“
Iz­rae­lio mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Ben­ja­mi­nas Ne­ta­nya­hu sek­ma­die­nį par­eiš­kė, kad „ne­bū­ti­na ir klai­din­ga“ rei­ka­lau­ti su­reng­ti pir­ma­lai­kius rin­ki­mus, kai jis sten­gia­si iš­sau­go­ti val­dan­čią­ją koa­li­ci­ją, at­sis­ta­ty­di­nus gy­ny­bos mi­nis­trui.

„Saugumo požiūriu jautriu laikotarpiu nebūtina ir klaidinga eiti į rinkimus“, – kabineto posėdžio pradžioje sakė B. Netanyahu.

Jis atkreipė dėmesį į ankstesnius atvejus, kai dešiniųjų vyriausybės inicijuodavo pirmalaikius rinkimus, bet šie pakrypdavo kitaip negu jos tikėdavosi.

„Turime daryti viską, ką galime, kad tokių klaidų išvengtume“, – sakė premjeras.

B. Netanyahu koaliciją krizė apėmė trečiadienį, gynybos ministrui Avigdorui Liebermanui atsistatydinus dėl prieštaringai vertinamo paliaubų susitarimo su Gazos Ruožo kovotojais. Po šio žingsnio pradėta kalbėti, kad pirmalaikiai rinkimai tapo neišvengiami.

Atsistatydinus A. Liebermanui B. Netanyahu vyriausybė 120 vietų parlamente turi tik vienos vietos daugumą.

Veteranas premjeras vėliau sekmadienį planuoja susitikti su finansų ministru Moshe Kahlonu ir aptarti galimybes išsaugoti koaliciją. M. Kahlono centro dešinioji partija „Kulanu“ Knesete turi 10 vietų.

Švietimo ministras Naftali Bennettas, vadovaujantis aštuonias vietas Knesete turinčiai religinių nacionalistų partijai „HaBayit HaYehudi“ („Žydų namai“), reikalavo gynybos ministro portfelio, bet B. Netanyahu sakė bent jau laikinai pats perimsiantis šį postą.

N. Bennettas yra vienas pagrindinių B. Netanyahu varžovų dešiniojoje stovykloje.

Šeštadienį N. Bennettas sakė Izraelio televizijai, kad A. Liebermanas „sužlugdė vyriausybę“.

„Vyriausybės nebėra, ir mes judame rinkimų link, – tvirtino jis. – Kitos alternatyvos nėra.“

Pagal įprastą tvarką rinkimai Izraelyje turėtų vykti tik 2019 metų lapkritį.