Nepale sudužo lėktuvas su 71 žmogumi
Ne­to­li Kat­man­du oro uos­to pir­ma­die­nį su­du­žo 67 ke­lei­vius skrai­di­nęs Bang­la­de­šo oro bend­ro­vės „US-Ban­la Air­li­nes“ lėk­tu­vas, žu­vo ma­žiau­siai 40 žmo­nių, dar 23 bu­vo su­žeis­ti, pra­ne­šė vie­nas par­ei­gū­nas.

„31 žmogus žuvo įvykio vietoje, dar devyni – dviejose Katmandu ligoninėse“, – naujienų agentūra AFP sakė policijos atstovas Manojas Neupane. Jis pridūrė, kad dar 23 žmonės buvo sužeisti.

Orlaivis sudužo leisdamasis. Į nelaimės vietą atskubėję ugniagesiai puolė gesinti liepsnojančių lėktuvo nuolaužų ir gelbėti keleivių.

Virš futbolo aikštės, kur nukrito lėktuvas, buvo matomi kylantys juodų dūmų kamuoliai. Ši aikštė yra į rytus nuo kilimo ir tūpimo tako sostinėje Katmandu esančiame vieninteliame šalies tarptautiniame oro uoste.

„Lėktuvu skrido 67 keleiviai ir keturi įgulos nariai“, – sakė oro uosto atstovas spaudai.

„Į ligoninę jau nuvežti 20 sužeistųjų. Policininkai ir kariai mėgina supjaustyti lėktuvo korpusą, kad išgelbėtų likusius žmones“, – sakė jis.

Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti virš katastrofos vietos kylantys dūmų kamuoliai bei ant kilimo ir tūpimo tako stovintis kitas lėktuvas. Taip pat matyti į nelaimės vietą skubantys gelbėjimo tarnybų automobiliai ir kiek tolėliau stovintys žmonės, filmuojantys viską savo mobiliaisiais telefonais.

Vienas oro uosto pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo, sakė, kad lėktuvas atskrido iš Bangladešo sostinės Dakos.

Nepale pastaraisiais metais įvyko virtinė lėktuvų katastrofų, skaudžiai smogusių šalies turizmo pramonei. Dažniausiai panašios nelaimės įvyksta dėl netinkamos orlaivių priežiūros, nepatyrusių pilotų bei prastos saugumo kontrolės.

2016 metų pradžioje Nepale turbopropeleriniam lėktuvui „Twin Otter“ įsirėžus į kalno šlaitą, žuvo visi 23 juo skridę žmonės.