Moldovos rinkėjai sekmadienio balsavime rinksis tarp Rusijos ir Europos
Mol­do­vos rin­kė­jai sek­ma­die­nį eis prie bal­sa­dė­žių rink­ti par­la­men­to; šie rin­ki­mai at­spin­di ne­di­de­lės bu­vu­sios So­vie­tų Są­jun­gos vals­ty­bės su­sis­kal­dy­mą tarp pro­ru­siš­kai ir proeu­ro­pie­tiš­kai nu­si­tei­ku­sių pi­lie­čių.

Tarp Ukrainos ir Rumunijos įsispraudusiai Moldovai sunkiai sekėsi surasti savo vietą kai 1991-aisiais, griuvus SSRS, šalis paskelbė nepriklausomybę.

Nors daug 3,5 mln. gyventojų turinčios šalies piliečių nori išlaikyti artimus ryšius su Maskva, kiti pageidauja sekti Rumunijos pavyzdžiu ir siekti narystės Europos Sąjungoje. Šias dvi valstybes sieja bendra – rumunų – kalba ir ilga istorija.

Sekmadienio rinkimuose prognozuojama kova tarp trijų politinių jėgų: prezidento Igorio Dodono prorusiškos Socialistų partijos, valdančiosios Demokratų partijos ir proeuropietiško aljanso ACUM.

Šis balsavimas vyks pagal naują mišrią rinkimų sistemą, pagal kurią 101 vieta parlamente bus išdalyta pagal partijų sąrašus ir atskirose apygardose.

Rinkėjų apklausose pirmauja I. Dodono prorusiška partija, norinti, kad Moldova taptų Eurazijos Ekonominės Sąjungos (EES), o ne ES nare.

Antra vieta žadama proeuropietiškų partijų aljansui, pasisakančiam už Moldovos narystę ES ir NATO.

Treti apklausose lieka centro kairieji demokratai, kuriems vadovauja įtakingas oligarchas Vladas Plahotniukas. Dabartiniame parlamente Demokratų partija turi daugumą ir vadovauja vyriausybei. Demokratai pasisako už subalansuotą poziciją tarp Maskvos ir Briuselio.

Šią savaitę Kišiniove buvo matyti kampanijos plakatų rusų ir rumunų kalbomis, o visų partijų savanoriai praeiviams dalijo lankstinukus.

Proeuropietiško aljanso ACUM stende sostinės blusų turguje sutiktas kampanijos narys Ruslanas Verbičis naujienų agentūrai AFP sakė, kad Moldova turi dvi pagrindines problemas: „endeminę korupciją ir žmogaus teisių pažeidimus“.

Tuo metu rinkėjai nėra labai entuziastingai nusiteikę prieš rinkimus. Dėl giliai įsišaknijusios korupcijos ir fakto, kad Moldova yra viena skurdžiausių valstybių Europoje, mažai kas pasitiki vietos politikais.