Mirė garsus rusų aktorius Nikolajus Karačencovas
Gar­sus Ru­si­jos ki­no ir tea­tro ak­to­rius Ni­ko­la­jus Ka­ra­čen­co­vas penk­ta­die­nį ry­te, sa­vo 74-ojo gim­ta­die­nio iš­va­ka­rė­se, mi­rė, nau­jie­nų agen­tū­rai „In­ter­fax“ pra­ne­šė jo sū­nus And­re­jus.

„Vakar ryte jis buvo nuvežtas į 62-ąją (Maskvos) miesto ligoninę, perkeltas į reanimacijos skyrių, kur šiandien 8 val. 50 min. mirė“, – sakė A. Karačencovas.

N. Karačencovas gimė 1944 metų spalio 27 dieną Maskvoje. Su pagyrimu baigęs Maskvos meninio akademinio teatro (MCHAT) mokyklą-studiją, pradėjo dirbti Maskvos Lenino komjaunimo teatre („Lenkom“), kur vaidino tokiuose garsiuose spektakliuose kaip roko opera „Choakino Murjetos žvaigždė ir mirtis“ (Zvezda i smert Choakina Murjety), „...sorry“, „Juokdarys Balakirevas“ (Šut Balakirev).

Aktorius išpopuliarėjo 1974 metais, suvaidinęs Tilį Ulenšpygelį spektaklyje „Tilis“ (Til), o 9-ajame dešimtmetyje jau buvo garsus visoje šalyje kaip pagrindinio vaidmens atlikėjas roko operoje „Junona ir Avos“ (Junona i Avos), kuri „Lenkome“ rodoma iki šiol.

Kine N. Karačencovas ėmė filmuotis 1967 metais. Jis yra sukūręs daugiau kaip 100 vaidmenų kino ir televizijos filmuose, tarp jų „Šerloko Holmso ir daktaro Vatsono nuotykiai“ (Prikliučenija Šerloka Holmsa i doktora Vatsona), „Žmogus iš Kapucinų bulvaro“ (Čelovek s bulvara Kapucinov), „Monzundas“ (Moonzund), „Batalionai prašo ugnies“ (Bataliony prosiat ognia“).

2005 metų vasario 28-osios naktį N. Karačencovas pateko į didelę avariją Maskvoje. Aktorius patyrė sunkią galvos traumą, maždaug mėnesį buvo ištiktas komos, jam buvo atliktos kelios operacijos.

Pernai vasario 28-ąją – lygiai po 12 metų – jis vėl patyrė galvos traumų per eismo įvykį Maskvoje, vairuodamas automobilį.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išreiškė nuoširdžią užuojautą aktoriaus artimiesiems, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

Pranešime sakoma: „Nikolajus Karačencovas buvo iškilus artistas, tikra kino ir legendinio „Lenkomo“ žvaigždė ... Milijonai žmonių nuoširdžiai mylėjo šį ryškų, neeilinį, žavų žmogų, žavėjosi jo dvasios stiprybe ir ištverme.“

„Nikolajaus Petrovičiaus Karačencovo išėjimas – didžiulė netektis giminaičiams ir artimiesiems, draugams ir kolegoms. Visiems mums“, – sakoma pareiškime.

Atsisveikinimas su velioniu vyks pirmadienį, spalio 29 dieną, teatre „Lenkom“.