Migrantų laive – trečdalis vaikų iš Sirijos ir Somalio
Is­pa­ni­jos van­de­nis penk­ta­die­nio ry­tą pa­sie­kė lai­vas su 311 mig­ran­tų, iš­gel­bė­tų prie Li­bi­jos kran­tų, pra­ne­šė nau­jie­nų agen­tū­ros AFP žur­na­lis­tas.

Nevyriausybinės organizacijos „Proactiva Open Arms“ laivas „Open Arms“ prisišvartavo Krinaviso uoste šalia pietinio Alchesiraso miesto. Organizacija apie laivo atvykimą pranešė trumpa žinute socialiniame tinkle „Twitter“: „Misija baigta.“

„Tai yra žmonės – suaugusieji ir vaikai, kurie patyrė tikrai labai baisių išgyvenimų ir savo šalyse, ir kelionės metu“, – sakė tarptautinės pagalbos organizacijos „Save the Children“ („Gelbėkit vaikus“) Ispanijos programų vadovas Vincente Raimundo.

Pasak jo, 139 laive esantys vaikai atvyko „iš kariaujančių šalių, tokių kaip Somalis ir Sirija“.

Migrantų išlaipinimas prasidėjo maždaug 10 val. 30 min. vietos (11 val. 30 min. Lietuvos) laiku. Pirmiausia laivą paliko vaikai ir moterys. Juos pasitiko Raudonojo Kryžiaus pareigūnai ir parūpino atvykėliams drabužių bei maisto, taip pat patikrino kai kurių žmonių sveikatą.

Prieš perkeliant migrantus į pabėgėlių centrus policija patikrins jų tapatybę.

Šie trimis laivais plaukę migrantai buvo išgelbėti gruodžio 21 dieną, tačiau Italija ir Malta atsisakė juos įsileisti į savo teritorijas. Tuo metu Libija, Prancūzija ir Tunisas neatsakė į „Proactive Open Arms“ prašymą leisti laivui prisišvartuoti, nurodė Madridas.

Šeštadienį laive gimęs kūdikis su motina buvo sraigtasparniu išskraidinti į Maltą, o 14 metų paauglys, sergantis sunkia odos infekcija, buvo nugabentas į Lampedūzos salą Italijoje.

Labdaros organizacijos paskelbtose nuotraukose matyti, kaip išgelbėti migrantai klausosi muzikos ir dainuoja, švęsdami Kalėdas laive. Kai kurie nedideliame gelbėjimo laive susispietę vaikai buvo pasipuošę raudonomis Kalėdų Senelio kepuraitėmis.