Medžiagą „Novičiok“ palaikė kvepalais
Char­lie Row­ley, ap­si­nuo­di­jęs ko­vi­ne ne­rvus par­aly­žiuo­jan­čia me­džia­ga „No­vi­čiok“ ir li­kęs gy­vas, pa­pa­sa­ko­jo, kaip jo par­tne­rė už­si­purš­kė šios me­džia­gos ant rie­šų, nes ma­nė, kad tai kve­pa­lai, ir po ke­lio­li­kos mi­nu­čių su­smu­ko.

Televizijai „ITV News“ Ch. Rowley antradienį vakare pasakojo, kad tą buteliuką savo namuose Eimsberyje Anglijoje galbūt turėjo kelias dienas, o tada davė savo partnerei Dawn Sturgess.

Vyras televizijai sakė neprisimenantis, kur rado tą stiklinį kvepalų buteliuką, tačiau, pasak jo, šis buvo įdėtas į dėžutę, o ji – įvyniota į plėvelę. CH. Rowley pasakojo, jog, gavusi tą dėžutę dovanų, D. Sturgess pamanė, kad tas buteliukas buvo žinomos firmos. Ji užsipurškė to skysčio sau ant riešo. Po 15 minučių moteris pasijuto blogai, o po aštuonių dienų mirė. Ch. Rowley taip pat apsinuodijo, bet ligoninėje atsigavo.

„Tikrai prisimenu, kaip ji purškia tai sau ant riešų ir patrina juos vienas į kitą“, – sakė jis. Pasak vyro, medžiaga buvo aliejinga ir nekvepėjo kaip kvepalai. Netrukus D. Sturgess pasiskundė, kad skauda galvą, ir paprašė kokių nors tablečių nuo skausmo. Moteris sakė, kad jaučiasi keistai ir turi prigulti. Ch. Rowley rado ją vonioje labai prastos būklės.

Vyras pasakojo, kad jam ant rankų taip pat pateko tos medžiagos, bet gana greitai nusiplovė. Charlie taip pat pasijuto blogai, į ligoninę birželio 30 dieną buvo paguldytas kritinės būklės, bet paskui atsigavo.

Policija vis dar tikrina rajoną ieškodama įkalčių ir galimo didesnio užteršimo minima medžiaga požymių. Užtvaros aplink D. Sturgess namus po kelias savaites trukusių nuodugnių patikrinimų dabar naikinamos.

Pareigūnų manymu, „Novičiok“, kuriuo apsinuodijo pora iš Eimsberio, yra iš tos pačios partijos kaip ir ta, kuria kovą netoli esančiame Solsberyje buvo apnuodyti buvęs rusų šnipas Sergejus Skripalis ir jo duktė Julija. Abu jie ligoninėje gulėjo kelias savaites, bet galiausiai buvo išrašyti ir sveiksta.

Britų pareigūnai dėl Skripalių apnuodijimo kaltina Rusijos vyriausybę. Kremlius neigia, kad yra kaip nors su tuo susijęs.