Maskva: Sirijos sukilėliai planuoja „inscenizuoti“ cheminę ataką
Ru­si­jos už­sie­nio rei­ka­lų mi­nis­tras Ser­ge­jus Lav­ro­vas tre­čia­die­nį par­eiš­kė apie Si­ri­jos su­ki­lė­lių pla­nuo­ja­mą ins­ce­ni­zuo­ti che­mi­nę at­aką, kad su­teik­tų JAV va­do­vau­ja­mai koa­li­ci­jai pre­teks­tą smog­ti Da­mas­kui.

Antradienį S. Lavrovas ir Rusijos kariuomenės pareigūnai perspėjo, kad JAV vadovaujamos koalicijos smūgis priverstų Rusiją imtis atsakomųjų veiksmų Sirijoje ir sukeltų „labai rimtas“ pasekmes.

Jų perspėjimas nuskambėjo po JAV ambasadorės Nikki Haley perspėjimo, kad „prireikus“ JAV pasiruošusios imtis veiksmų Sirijoje, siekiant užkirsti kelią cheminėms atakoms ir „nežmoniškoms kančioms“.

„Ruošiamasi naujoms provokacijoms su cheminio ginklo panaudojimu. Spektakliai organizuojami Rytų Gutoje ir kitur“, – sakė S. Lavrovas trečiadienį žurnalistams.

„Pasinaudodama šia dingstimi, JAV koalicija planuoja panaudoti jėgą, taip pat ir Sirijos sostinėje“, – sakė jis ir pridūrė, kad tikisi, jog „tokie neatsakingi planai nebus įgyvendinti“.

Rusijos generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas antradienį užsiminė apie galimą tiesioginę Rusijos ir JAV pajėgų konfrontaciją Sirijoje.

Pasak V. Gerasimovo, Maskva turi „patikimos informacijos, kad kovotojai ruošiasi inscenizuoti vyriausybės pajėgų cheminio ginklo panaudojimą prieš civilius gyventojus“.

Įtariama, kad JAV planuoja apkaltinti Basharo al Assado (Bašaro Asado) pajėgas panaudojus cheminį ginklą, o tada pradėti Damasko bombardavimą, sakė jis.

Tačiau V. Gerasimovas perspėjo, kad Maskva imsis „atsakomųjų priemonių“, jeigu JAV ataka pareikalautų nors vieno Rusijos kario gyvybės.

Sirijos prezidentas B. Assadas ir jo sąjungininkai nuolat tikina, kad cheminių ginklų ir kitos atakos buvo inscenizuotos, ir kad visa aktorių armija, taip pat ir vaikai joje, buvo išmokyti suvaidinti jų padarinius.