Maskva prabilo apie naujojo JAV sekretoriaus naudą
Nau­jo Jung­ti­nių Vals­ti­jų gy­ny­bos se­kre­to­riaus pa­sky­ri­mas Ru­si­jos ir Ame­ri­kos san­ty­kių ti­kriau­siai dar la­biau ne­pab­lo­gins, tre­čia­die­nį par­eiš­kė Krem­liaus at­sto­vas spau­dai Dmi­tri­jus Pes­ko­vas.

„Vargu bau galima pramušti dugną. Šiuo atžvilgiu bijoti (santykių) pablogėjimo tikriausiai nereikia“, – sakė D. Peskovas, atsakydamas į žurnalistų klausimus.

Tačiau jis pažymėjo, kad Kremlius visgi nepraranda vilties, kad Rusijos ir JAV santykiai bus grindžiami konstruktyvizmu ir blaiviu požiūriu.

„Ši viltis nemiršta“, – kalbėjo jis.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį netikėtai atleido iš valstybės sekretoriaus pareigų Rexą Tillersoną. poste pakeis Mike'as Pompeo, iki šiol ėjęs Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktoriaus pareigas.

JAV ir Rusijos santykiai pastaraisiais metais smarkiai pašlijo dėl konfliktų Ukrainoje bei Sirijoje, taip pat numanomo Maskvos kišimosi į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimų procesą.

M. Pompeo paskyrimui dar turės pritarti Senatas, kur per jo kandidatūros svarstymą būsimojo valstybės sekretoriaus neabejotinai bus klausiama apie jo požiūrį į Rusiją.

Atsakas dėl RT draudimo

Maskva imsis atsakomųjų priemonių britų žiniasklaidos atžvilgiu, jeigu Rusijos televizijai RT bus uždrausta transliuoti Jungtinės Karalystės teritorijoje, Londonui svarstant galima atsaką į vieno buvusio rusų šnipo apnuodijimą Anglijos mieste, trečiadienį pareiškė Kremlius.

„Į bet kokius neteisėtus veiksmus bet kurios Jungtinėje Karalystėje veikiančių Rusijos Federacijos žiniasklaidos priemonių atžvilgiu; be abejo, bus atsakyta abipusiškumo principo pagrindais“, – žurnalistams trečiadienį sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Tai bus žingsniai, geriausiai atitinkantys Rusijos Federacijos interesus“, – pridūrė jis.

Antradienį oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad visa britų žiniasklaida bus uždrausta Rusijoje, jeigu Londonas įves sankcijas RT dėl „Skripalio istorijos“.

„Nė viena britų žiniasklaidos priemonių nebeveiks mūsų šalyje, jeigu jie uždarys „Russia Today“ (RT)“, sakė M. Zacharova.

Rusijos ryšių ir masinių komunikacijų ministro pavaduotojas Aleksejus Volinas savo ruožtu pranešė, kad Rusija būtinai imsis griežtų atsakomųjų priemonių, RT netekus licencijos Didžiojoje Britanijoje. „Tai, kad jų (atsakomųjų priemonių) bus imtasi – neabejotina, ir maža niekam nepasirodys“, – trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ sakė A. Volinas.

Britų komunikacijų reguliuotojas „Ofcom“ antradienį pareiškė, kad dėl buvusio Rusijos šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimo gali būti peržiūrėta Kremliaus remiamos RT transliavimo Didžiojoje Britanijoje licencija.

Reguliatorius pranešė, jog įspėjo šios licencijos savininką: „Jeigu britų (S. Skripalio apnuodijimo aplinkybių) tyrimo metu paaiškės, kad Rusijos valstybė neteisėtai panaudojo prieš Jungtinę Karalystę jėgą, manysime, kad bus derama atlikti mūsų pareigas ir įsitikinti, ar RT vykdoma veikla aiškiai atitinka (priimtas normas)“.