Marine Le Pen Briuseliui turi grąžinti 300 tūkst. eurų
Pra­ncū­zi­jos kraš­tu­ti­nių de­ši­nių­jų ly­de­rė Ma­ri­ne Le Pen pri­va­lo grą­žin­ti Eu­ro­pos Par­la­men­tui be­veik 300 tūkst. eu­rų už vie­nam pa­ta­rė­jui ne­tei­sė­tai su­mo­kė­tą iš­mo­ką, an­tra­die­nį nu­ta­rė ES aukš­tos ins­tan­ci­jos teis­mas.

Bendrasis Teismas, antroji pagal svarbą bloko teismų institucija, atmetė M. Le Pen prašymą panaikinti nutarimą, kad ji iš parlamentiniam darbui skirtų lėšų neteisėtai mokėjo savo asistentui, dirbusiam jos partijos būstinėje Paryžiuje.

Liuksemburge įsikūrusio teismo išplatintame pareiškime sakoma, kad jis „patvirtino Europos Parlamento sprendimą susigrąžinti iš europarlamentarės Marine Le Pen beveik 300 tūkst. eurų už padėjėjo įdarbinimą dėl to, kad ji neįrodė šio padėjėjo darbo veiksmingumo“.

M. Le Pen, vadovaujanti Nacionaliniam sambūriui, anksčiau vadintam Nacionaliniu frontu, nepateikė jokių įrodymų apie „kokią nors parlamentarės padėjėjo veiklą, susijusių su padėjėjo paslaugomis, ką ji ir pripažino per posėdį“, informavo teismas.

M. Le Pen netrukus paskelbė ketinanti kreiptis į ES Teisingumo Teismą – Bendrijos aukščiausios instancijos teismą.

„Šis nutarimas grindžiamas ne bylos esme, bet procedūriniu aspektu. Ruošiamės apskųsti šį sprendimą“, – naujienų agentūrai AFP pareiškė politikė.

Vienas šaltinis Europos Parlamente pranešė AFP, kad institucija jau susigrąžino iš M. Le Pen apie 60 tūkst. eurų. Ši suma buvo išskaityta iš europarlamentarės atlyginimo prieš jai atsistatydinant 2017-aisiais.