Mančesterio sprogdintojas 2014 metais buvo išgelbėtas iš Libijos karo
Su­sisp­rog­di­nęs mir­ti­nin­kas, per ku­rio per­nai su­reng­tą at­aką Man­čes­te­ry­je žu­vo 22 žmo­nės, Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos lai­vy­no bu­vo iš­gel­bė­tas iš konf­lik­tų kre­čia­mos Li­bi­jos li­kus tre­jiems me­tams iki iš­puo­lio, an­tra­die­nį pra­ne­šė ži­niask­lai­da.

Kaip teigė laikraštis „Daily Mail“, Salmanas Abedi, libių kilmės britas, buvo vienas iš 110 evakuotųjų laivo „HMS Enterprise“ keleivių, nuplukdytų į Maltą rugpjūtį 2014-aisiais.

„Šis vyras buvo išgelbėtas mūsų šalies iš Libijos ir gavo čia prieglobstį, o mums jis atsilygino neapsakomo žiaurumo išdavyste.“

2017-ųjų gegužę 22-ejų mirtininkas susisprogdino prie Mančesterio arenos šiaurės vakarų Anglijoje Arianos Grande koncerto pabaigoje. Tarp tuomet žuvusiųjų buvo ir 7 vaikai.

„Šis vyras buvo išgelbėtas mūsų šalies iš Libijos ir gavo čia prieglobstį, o mums jis atsilygino neapsakomo žiaurumo išdavyste“, – laikraščiui teigė šaltinis iš vyriausybės.

Mirtininko brolis Hashemas Abedi , kuris šiuo metu yra sulaikytas Libijoje dėl įtariamo dalyvavimo Mančesterio atakoje, kaip teigiama, irgi buvo tarp išgelbėtųjų.

Kaip teigta oficialioje ataskaitoje praėjusį gruodį, S. Abedi 2014-aisiais nuo sausio iki liepos itin domėjosi ir britų žvalgybos agentūra MI5.

Tačiau, kaip buvo nustatyta, prieš ataką MI5 susidūrė su žvalgybos duomenimis, kurie, jei „būtų teisingai suprasta jų tikroji svarba“, būtų lėmę naujo tyrimo pradžią.

„Daily Mail“ teigimu, S. Abedi evakuacijos metu Libijoje atostogavo, mat buvo nusprendęs metus prieš studijas universitete pailsėti.

Leidinys „The Wall Street Journal“ pernai citavo mirtininko šeimą, teigusią, jog S. Abedi 2011-aisiais į Libiją keliavo su tėvu, kad prisidėtų prie su tuometiniu diktatoriumi Muammaro Kadhafi režimu kovojusio Tripolio brigados būrio.

Vienas vyriausybės atstovas sakė, jog „dėl pablogėjusios saugumo padėties Libijoje 2014-aisiais (Britanijos) pasienio tarnyba dislokavo pajėgas Britanijos piliečių ir jų artimųjų gelbėjimui“.

Jis pridūrė, kad „Mančesterio atakos apžvalgoje prieita prie išvados, kad tyrimo veiksmai 2014-aisiais, kurių imtasi dėl Salmano Abedi, ir vėliau sekęs bylos nutraukimas buvo pagrįsti tuo metu turėta informacija“.

S. Abedi gimė Mančesteryje 1994-aisiais. Jo nuo M. Kadhafi režimo bėgusiems tėvams buvo suteiktas prieglobstis.

Vyras Libijoje lankėsi likus vos kelioms dienoms iki išpuolio.