Malaizijoje – didelių pokyčių metas
Ke­le­rius pa­sta­ruo­sius me­tus už gro­tų pra­lei­dęs įta­kin­gas Ma­lai­zi­jos po­li­ti­kas An­wa­ras Ib­ra­hi­mas tre­čia­die­nį su­lau­kė ka­ra­liaus ma­lo­nės ir bu­vo pa­leis­tas į lais­vę.

70-metis A. Ibrahimas į laisvę išėjo po trejų už grotų praleistų metų. Vienas ryškiausių opozicijos veikėjų 2015 metais buvo nuteistas už sodomiją. Jo bausmės atlikimo laikas turėjo baigtis birželio 8 dieną.

A. Ibrahimo paleidimas vainikuoja dramatiškus pokyčius šalies politinėje arenoje po praėjusią savaitę vykusių rinkimų, per kuriuos netikėtą pralaimėjimą patyrė korupcijos skandalų persekiojama valdančioji koalicija, pastaruosius šešis dešimtmečius stovėjusi prie šalies vairo.

Paleistas į laisvę A. Ibrahimas teigė, jog Malaizijoje prasideda nauja era. Tačiau jis artimiausiu metu negalės prisidėti prie vyriausybės, nes pirmiausia turi būti išrinktas į parlamentą. Įstatymų leidėjo mandato politikas neteko 2015 metais, kai aukštesnės instancijos teismas patvirtino jam paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį byloje dėl homoseksualių santykių su jaunu padėjėju.

Daugelis Malaizijoje šį nuosprendį laiko politiškai motyvuotu. Pats A. Ibrahimas tvirtina, kad tuometinė vyriausybė sufabrikavo bylą siekdama pažaboti jo vadovaujamą opozicinį judėjimą.

Šio politiko paleidimas neabejotinai sustiprins visuomenėje jaučiamas džiugias nuotaikas dėl šalyje prasidedančio naujos politinio etapo.

A. Ibrahimas anksčiau priklausė didžiausiai buvusios valdančiosios Nacionalinio fronto (Barisan Nasional, BN) koalicijos partijai, o 1993–1998 metais užėmė vicepremjero postą. Jis buvo laikomas realiausiu tuo metu vyriausybei vadovavusio Mahathiro Mohamado politiniu įpėdiniu, tačiau kilus nesutarimams premjeras jį atleido, o 1999 metų balandį jis buvo įkalintas.

92 metų M. Mohamadui nusprendus sugrįžti į didžiąją politiką buvę nesutaikomi priešininkai suvienijo jėgas, ir tai atvedė opoziciją į stulbinamą pergalę visuotiniuose rinkimuose.

M. Mohamadas sakė planuojantis vyriausybei vadovauti apie dvejus metus. Jis leido suprasti, jog vėliau valdžios įgaliojimus perduos A. Ibrahimui.