Macronas sako turintis Sirijos cheminės atakos „įrodymų“ ir žada į juos reaguoti
Pra­ncū­zi­jos pre­zi­den­tas Em­ma­nue­lis Mac­ro­nas  ket­vir­ta­die­nį par­eiš­kė, kad rea­guos į tu­ri­mus „į­ro­dy­mus“, jog Si­ri­jos pre­zi­den­to Bas­ha­ro al As­sa­do re­ži­mas pa­nau­do­jo che­mi­nį gink­lą, „mū­sų pa­si­rink­tu lai­ku“.

„Mes turime įrodymų, kad praėjusią savaitę buvo panaudoti cheminiai ginklai, bent jau chloro dujos, ir kad juos panaudojo Basharo al Assado režimas“, – sakė E. Macronas interviu Prancūzijos televizijai TF1.

Prancūzijos prezidentas pridūrė, kad kasdien palaiko kontaktą su JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir jie kartu apsispręs dėl savo atsako „pasirinktu laiku, kai nuspręsime, kad jis bus naudingiausias ir efektyviausias“.

E. Macronas, kuris anksčiau yra sakęs, kad cheminio ginklo panaudojimu Sirijoje buvo peržengta raudona linija, pareiškė, jog vienas iš jo tikslų Sirijoje yra „atimti iš režimo galimybę vykdyti chemines atakas“.

Tačiau prancūzų lyderis pakartojo, kad norėtų išvengti „eskalacijos“.

„Prancūzija jokiais būdais neleis eskalacijos ir nieko, kas pakenktų stabilumui regione, bet negalime leisti (egzistuoti) tokiems režimams, kurie mano galintys blogiausiais būdais pažeidinėti tarptautinius įstatymus ir likti nenubausti“, – sakė jis.