M. Saakašvilis Gruzijoje būtų iškart areštuotas
Jei­gu bus iš­duo­tas Ukrai­nos, Gru­zi­jo­je Mi­chai­las Saa­kaš­vi­lis bus iš­kart areš­tuo­tas. Tai lan­ky­da­ma­sis Jung­ti­nė­se Vals­ti­jo­se par­eiš­kė gru­zi­nų par­la­men­to pir­mi­nin­kas Irak­lis Ko­ba­chi­dzė.

„Gruzijoje jo laukia areštas. Mūsų politinė parama jam silpna. Mums neįdomu, kur bus M. Saakašvilis – Gruzijoje ar Ukrainoje. Mūsų šalyje įvyko teismo procesas prieš jį. Teismo sprendimas numato areštą jam pasirodžius Gruzijos teritorijoje“, – sakė I. Kobachidzė, kalbėdamas Johnso Hopkinso universitete.

Tbilisio teismas sausio 5 dieną už akių nuteisė M. Saakašvilį trejus metus kalėti už piktybinį tarnybinių įgaliojimų viršijimą einant Gruzijos prezidento pareigas.

Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenka vasario 8 dieną paskelbtame interviu televizijai TSN sakė, kad Gruzijos generalinė prokuratūra nepakeitė savo reikalavimo išduoti M. Saakašvilį ir kad Kijevas vykdo savo tarptautinius įsipareigojimus.

Generalinis prokuroras minėjo, kad yra variantų dėl savanoriško M. Saakašvilio sugrįžimo į bet kurią jo pasirinktą šalį, pavyzdžiui, Nyderlandus, kur gyvena jo šeima. Taip pat yra galimos savanoriškos ar prievartinės deportacijos į kurią nors jo pasirinktą šalį arba šalį, iš kurios jis nelegaliai kirto Ukrainos sieną, – tai yra Lenkiją.