Latvijos bankas palaiko ryšį su antikorupcijos biuru dėl Rimševičiui įvestų apribojimų
Lat­vi­jos cen­tri­nis ban­kas pa­lai­ko kon­tak­tus su Ko­rup­ci­jos pre­ven­ci­jos biu­ru (KNAB) dėl su­var­žy­mų, įves­tų į ko­rup­ci­jos skan­da­lą įsi­pai­nio­ju­siam ir su­lai­ky­tam ša­lies cen­tri­nio ban­ko va­do­vui Il­ma­rui Rim­še­vi­čiui.

Apie tai naujienų agentūrą BNS informavo Latvijos bankas.

„Palaikome ryšį su biuru dėl sprendimų, priimamų šioje byloje, ir to, kaip jei liečia banko vadovą“, – sakė Latvijos centrinio banko atstovas spaudai Janis Silakalnis.

Jis pridūrė, kad centrinis bankas negali komentuoti KNAB atliekamo tyrimo.

J. Silakalnis pabrėžė, kad Latvijos bankas laikosi visiško netoleravimo politikos korupcijos ir bet kokių kitų neteisėtų veikų atžvilgiu.

„Mes teikėme ir toliau teiksime visą įmanomą pagalbą teisėsaugos pareigūnams , kad ši situacija būtų kiek įmanoma greičiau išspręsta“, – sakė banko atstovas spaudai.

Pasak jo, Latvijos bankas vykdo savo operacijas įprastu režimu, jo darbas nebuvo paveiktas ir jis toliau teikia visas įprastas paslaugas.

„Nesulaukta jokių skundų ir neužfiksuota jokių problemų“, – pažymėjo J. Silakalnis.

Pagal įstatymą, Latvijos bankui vadovauja jo taryba ir valdyba. Taryba turi šešis narius, o kai nėra banko vadovo, jo pareigas eina banko pirmininko pavaduotoja Zoja Razmusa.

Kaip skelbta, I. Rimševičius įtariamas didelio kyšio reikalavimu ir paėmimu. KNAB vadovas Jekabas Straumė pirmadienį nurodė, kad kalbama apie mažiausiai 100 tūkst. eurų kyšį.

KNAB I. Rimševičių sulaikė praėjusį savaitgalį, tačiau pirmadienį jis buvo paleistas už 100 tūkst. eurų užstatą.

KNAB nurodė, kad ši baužiamoji byla nėra susijusi su jokiomis šiuo metu Latvijoje veikiančiomis kredito institucijomis, įskaitant banką ABLV, kurį Jungtinės Valstijos apkaltino pinigų plovimu, bei banką „Norvik“.