Kremlius pasidavė? Žada neatkirsti rusų nuo pasaulinio tinklo
Mask­va pir­ma­die­nį pa­ti­ki­no, kad ne­at­kirs Ru­si­jos in­ter­ne­to var­to­to­jų nuo li­ku­sio pa­sau­lio, kai dėl val­džios pla­nai ap­ri­bo­ti in­ter­ne­to lais­vę iš­pro­vo­ka­vo pro­tes­tus vi­so­je ša­ly­je.

Masinis mitingas Maskvoje ir mažesnės demonstracijos kituose miestuose sekmadienį buvo organizuoti žemutiniams parlamento Rūmams nubalsavus už teisės aktą, numatantį, kad Rusijos interneto duomenų srautas nebebūtų nukreipiamas per užsienio serverius, siekiant užtikrinti didesnį kibernetinį saugumą.

„Už interneto laisvę pasisako visi – įstatymo projekto autoriai, prezidento administracija ir vyriausybė“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas žurnalistams.

„Niekas nesiūlo blokuoti interneto arba varžyti galimybes dirbti žiniatinklyje“, – sakė jis ir pridūrė, kad protestuotojus kankina „haliucinacijos“.

Įstatymo projekto kritikai baiminasi, kad tai dar vienas valdžios bandymas įvesti cenzūrą, anksčiau rusų pareigūnams pamėginus kontroliuoti socialinius tinklus ir blokuoti populiarios susirašinėjimo programėlės „Telegram“ veikimą šalyje.

Pasinaudodami „kovos su ekstremizmu“ įstatymais Rusijos valdžios pareigūnai gali patraukti atsakomybėn valdžią kritikuojančius arba tiesiog humoristinius komentarus apie ją rašančius žmones.

Pasak protesto akcijos organizatorių, sekmadienį Maskvoje vykusiame mitinge dalyvavo 15 tūkst. žmonių. Mažesnės demonstracijos vyko ir kituose miestuose.

Žmogaus teisių organizacija „OVD-Info“ pranešė, kad iš viso mitinge buvo sulaikyti 29 žmonės, įskaitant vieną žurnalistą.

Praėjusią savaitę žmones į mitingą kvietė populiari šifruoto susirašinėjimo programėlė „Telegram“. Rusijos pareigūnai vis dar nesėkmingai siekia ją blokuoti.

Rusų kalba parašytame jos pranešime teigiama, kad interneto centralizavimo įstatymu siekiama „atskirti Rusiją nuo likusio pasaulio“.

Šis įstatymas dar nėra iki galo priimtas.

Interneto laisvės grupė „Roskomsvoboda“ inicijavo peticiją, raginančią Rusijos žmones paraginti įstatymų leidėjus atmesti šį teisės aktą, nes „priešingu atveju greitai gyvensime Orwello antiutopijoje“.