Kremlius kratosi kaltinimų dėl protestų Prancūzijoje
Par­eiš­ki­mai apie ga­li­mą Ru­si­jos ki­ši­mą­si į ma­si­nių pro­tes­tų apim­tos Pra­ncū­zi­jos vi­daus rei­ka­lus yra šmeiž­tas, pir­ma­die­nį žur­na­lis­tams par­eiš­kė Ru­si­jos pre­zi­den­to at­sto­vas Dmi­tri­jus Pes­ko­vas.

„Bet kokie pareiškimai apie galimą Rusijos vaidmenį yra tikrų tikriausias šmeižtas“, – sakė D. Peskovas.

Jis pabrėžė, kad įvykiai Paryžiuje yra „vien Prancūzijos reikalas“.

„Nesikišame ir nesiruošiame kištis į jokių šalių, įskaitant Prancūziją, vidaus reikalus“, – nurodė jis.

D. Peskovo teigimu, Maskva „labai vertina besivystančius santykius su Paryžiumi“.

„Dėl to labai aktyviai dirba abi šalys. Pagarbiai vertiname Prancūzijos suverenitetą ir esame dėkingi, kai Prancūzija atsako mums tuo pačiu“, – teigė prezidento atstovas.

Su juo bendravę žurnalistai paprašė pakomentuoti pranešimus, kad Prancūzija pradėjo tirti, ar Rusija prisidėjo prie masinių protestų Paryžiuje.

D. Peskovas pareiškė: „Aš jus pataisyčiau: negirdėjau apie galimą Rusijos prisidėjimą. Kaip girdėjau, skelbiama apie galimą kišimąsi iš išorės. Mūsų draugai jau po to pradėjo čia brukti Rusiją.“

Vis dėlto britų laikraštis „The Times“ šeštadienį paskelbė, kad šimtai socialinių tinklų paskyrų, siejamų su Rusija, „siekė išplėsti“ protestus.

Šiose paskyrose buvo paskelbta sužeistų protestuotojų nuotraukų, kurios iš tikrųjų buvo padarytos kituose renginiuose, remdamasis vienos kibernetinio saugumo bendrovės analize pranešė leidinys.

Kaip naujienų agentūrą AFP informavo jos šaltiniai, Prancūzijos valdžia pradėjo tikrinti tokių įtarimų patikimumą, bet pareigūnai kol kas atsisako komentuoti padėtį.

JAV Teisingumo departamentas kaltina vieną liūdnai pagarsėjusią Rusijos „trolių fermą“ kišimusi į lapkritį vykusius Kongreso rinkimus ir 2016-ųjų prezidento rinkimus, kuriuos laimėjo Donaldas Trumpas. Maskva tokius kaltinimus atmeta.

Amerikiečių teisėsauga šiuo metu tiria, ar D. Trumpo rinkimų kampanijos štabas susimokė su rusų agentais, kad pakreiptų rinkimus dabartinio prezidento naudai.