Kremlius: JAV ir Rusija susitarė dėl viršūnių susitikimo „trečiojoje šalyje“
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas ir Ru­si­jos va­do­vas Vla­di­mi­ras Pu­ti­nas su­si­tiks tre­čio­jo­je ša­ly­je, bet su­si­ti­ki­mo da­ta bus pa­skelb­ta vė­liau, tre­čia­die­nį pra­ne­šė Krem­lius.

„Galiu pasakyti, kad pasiekėme susitarimą surengti aukščiausio lygio susitikimą; netgi sutarėme dėl susitikimo laiko ir vietos. Aišku, visa tai paskelbsime rytoj kartu su mūsų kolegomis amerikiečiais“, – sakė V. Putino padėjėjas Jurijus Ušakovas.

Jis pridūrė, kad viršūnių susitikimas bus surengtas „trečiojoje šalyje“.

„Susitikimas įvyks, dar liko keletas savaičių jam pasiruošti, bet aš manau, kad pats susitikimas duos gerą impulsą tolesniam santykių plėtojimui“, – pareiškė jis.

J. Ušakovas pridūrė, kad iš pradžių prezidentai susitiks už uždarų durų.

„Jie, turbūt, susitiks vidury dienos ir, be abejo, pokalbis bus tete-a-tete. Taip pat numatyti protokoliniai susitikimai. Greičiausiai tai bus darbo pusryčiai ir spaudos konferencija“, – sakė prezidento padėjėjas žurnalistams.

Pasak jo, prezidentų susitikimas truks iš viso kelias valandas.

J. Ušakovas taip pat pridūrė, kad šiandien planuoja susitikti su JAV nacionalinio saugumo patarėju Johnu Boltonu ir aptarti būsimo JAV ir Rusijos viršūnių susitikimo detales.