Kinija įvedė atsakomuosius muitus 128 iš JAV importuojamų prekių grupėms
Ki­ni­ja pir­ma­die­nį įve­dė nau­jus mui­tus iš JAV im­por­tuo­ja­mų pre­kių 128 gru­pėms, to­kioms kaip vai­siai ir kiau­lie­na, ir šis žings­nis pa­veiks pre­ky­bą, ku­rios apy­var­ta – apie 3 mlrd. JAV do­le­rių. 

Tokiu būdu Kinija nusprendė atsakyti į JAV įvestus muitus plienui ir aliuminiui, augant nuogąstavimams, kad tarp šių valstybių kils prekybos karas.

Anot valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“, atsakomųjų veiksmų imtasi pritarus Valstybės Tarybos muitų tarifų komisijai. Kelias ankstesnes savaite didžiausios pasaulio ekonomikos karštai ginčijosi ir grasino viena kitai.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas teigia siekiantis sumažinti didžiulį prekybos su Kinija deficitą.

Praėjusi mėnesį Pekinas įspėjo svarstantys įvesti 15 ir 25 proc. tarifų muitus įvairioms produktų grupėms, tokioms kaip vynas, riešutai ir aliuminio laužas.

Kinija teigia, kad šie tarifai yra atsakas į JAV įvestus muitus importuojamam aliuminiui ir plienui, kurie taip pat supykdė Vašingtono sąjungininkus Europoje, Kanadoje ir Australijoje.

Vis dėlto D. Trumpas laikinai atidėjo panašių muitų taikymą Europos Sąjungai, Argentinai, Australijai, Brazilijai, Kanadai, Meksikai ir Pietų Korėjai.

JAV prezidentas taip pat prabilo apie planus įvesti naujas rinkliavas apie 60 milijardų JAV dolerių kainuojančiai Kinijos produkcijai, kadangi ši valstybė „vagia“ JAV intelektinę nuosavybę.