Kinija ir JAV ragina neatšaukti susitikimo su Donaldu Trumpu
Ki­ni­ja tre­čia­die­nį par­agi­no sa­vo są­jun­gi­nin­kę Šiau­rės Ko­rė­ją ne­at­si­sa­ky­ti pla­nų su­reng­ti jos ly­de­rio Kim Jong Uno su­si­ti­ki­mą su JAV pre­zi­den­tu Do­nal­du Trum­pu, Pchen­ja­nui pa­gra­si­nus, kad at­šauks šį ren­gi­nį, jei­gu bus spau­džia­mas lik­vi­duo­ti sa­vo bran­duo­li­nį ar­se­na­lą.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Lu Kangas sakė, kad abi šalys turėtų užtikrinti, jog susitikimas įvyks kaip planuota ir kad per jį būtų pasiekta „reikšmingų rezultatų“.

Planuota, kad Kim Jong Unas ir D. Trumpas susitiks Singapūre birželio 12 dieną, bet Šiaurės Korėja anksčiau trečiadienį pagrasino atšaukti šias derybas, nes Pchenjanas nesuinteresuotas „vienašališku“ spaudimu atsisakyti savo branduolinių ginklų.

Baltieji rūmai viliasi, kad susitikimas įvyks

Baltieji rūmai „vis dar viliasi“, kad Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo viršūnių susitikimas įvyks, nepaisant Pchenjano grasinimo jį atšaukti, trečiadienį pareiškė Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders.

„Vis dar viliamės, kad šis susitikimas įvyks, o mes ir toliau eisime šiuo taku, – S. Sanders sakė „Fox News“. – Tuo pat metu... pasiruošėme, kad tai gali būti sunkios derybos“, – nurodė ji.

„Prezidentas pasiruošęs, jei susitikimas įvyks. O jeigu ne, ir toliau tęsime savo maksimalaus spaudimo kampaniją“, – pridūrė Baltųjų rūmų atstovė spaudai.

Šiaurės Korėja pragrasino atšaukti birželio 12-ąją Singapūre turinčias įvykti derybas, jei Vašingtonas spaus Pchenjaną vienašališkai atsisakyti branduolinio arsenalo.

„Jeigu JAV mėgina įspausti mus į kampą ir priversti mus vienašališkai atsisakyti branduolinių ginklų, šis dialogas mūsų nebedomins“, – užsienio reikalų ministro pirmojo pavaduotojo Kim Kye Gwano (Kim Kjė Gvano) žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra KCNA.

Vienintelė Pchenjano galinga sąjungininkė Kinija išreiškė „viltį“, kad susitikimas vis dėlto įvyks.

Per pastarąsias savaites Kim Jong Unas dukart susitiko su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu), o Pchenjanas paskelbė, kad ateinančią savaitę likviduos savo savo branduolinių bandymų kompleksą.

Be grasinimų atsisakyti dialogo su D. Trumpu, Šiaurės Korėja atšaukė trečiadienį turėjusias įvykti derybas su Seulu, nes tuo metu JAV ir Pietų Korėja vykdė bendras karines pratybas „Max Thunder“, kurias Pchenjanas pavadino „grubia ir pavojinga provokacija“.