Kentukio mokykloje paauglys surengė šaudynes
Pen­kio­lik­me­tis Ken­tu­kio vi­du­ri­nės mo­kyk­los mo­ki­nys an­tra­die­nio ry­te su­ren­gė šau­dy­nes: nu­šo­vė du bend­ra­moks­lius ir dar dau­giau nei tu­zi­ną žmo­nių su­žei­dė.

Penkiolikametis paauglys, įtariamas surengęs šaudynes į vakarus nuo Kentukio esančio nedidelio Bentono miesto vidurinėje, šiuo metu uždarytas į areštinę. Jo tapatybė neskelbiama.

Du to paties amžiaus moksleiviai mirė nuo šautinių žaizdų. Dar 13 žmonių per šaudynes buvo pašauti, o penki patyrė kitokių sužalojimų, informavo Kentukio valstijos policija. Aukų amžius – nuo 14 iki 18 metų.

Šūvius išgirdę moksleiviai puolė bėgti, o mokykla buvo nedelsiant uždaryta. Vėliau vaikai autobusu buvo nuvežti į kitą netoliese esančią mokyklą, iš kurios juos galėjo pasiimti tėvai, rašo laikraštis „Marshall County Tribune-Courier“.

Šio išpuolio aukomis tapo 14 berniukų ir šešios mergaitės. Keturi sužeistieji tebegydomi ligoninėje, trys iš jų yra „kritinės, bet stabilios būklės“, ketvirtasis – „stabilios būklės“, nurodė policija.

Įtariamas šaulys buvo sulaikytas nepanaudojus jėgos, jam bus pareikšti kaltinimai dėl dviejų žmonių nužudymo ir pasikėsinimo nužudyti, sakė Kentukio gubernatorius Mattas Bevinas.

Vienas sužeistų moksleivių mirė vietoje, kitas – atvežtas į ligoninę, nurodė Kentukio valstijos policijos komisaras Rickas Sandersas.

„Viskas prasidėjo 7 val. 57 min. (15 val. 57 min.), kai pistoletu ginkluotas moksleivis atėjo į mokyklą ir ėmė šaudyti“, – sakė komisaras.

Pasak jo, iškart buvo paskambinta pagalbos telefonu 911, o 8 val. 06 min. policija jau buvo atvykusi į įvykio vietą.

Įtariamąjį sulaukė šerifo biuro pareigūnas, pirmasis atvykęs į incidento vietą, sakė R. Sandersas.

Valstijos policija neseniai šioje mokykloje rengė mokymus, kurių metu aiškino moksleiviams ir mokytojams, kaip elgtis kilus šaudynėms, sakė komisaras ir pridūrė, kad visi, incidento metu buvę toje vidurinėje mokykloje, reagavo teisingai.

Incidento metu mokykloje buvo vadinamasis SRO (School Resource Officer) – teisėsaugos pareigūnas, atsakingas už saugumo užtikrinimą ir nusikaltimų prevenciją švietimo įstaigoje.

„Tos mokyklos SRO šįryt teko nemažai patirti“, – sakė komisaras, tačiau nepateikė daugiau jokios informacijos apie to pareigūno veiksmus šaudynių metu.

„Mūsų bendruomenėms tai didžiulė, sukrečianti tragedija, – sakė gubernatorius M. Bevinas. – Sunku patikėti, kad tai galėjo įvykti tokioje mažoje, glaudžioje Maršalo apygardos bendruomenėje“.