Katalonų separatistų lyderis pabėgo iš Suomijos
Bu­vęs Ka­ta­lo­ni­jos pre­zi­den­tas Car­les Puig­de­mont'as iš­ven­gė Suo­mi­jos po­li­ci­jos mė­gi­ni­mų jį su­lai­ky­ti pa­gal Eu­ro­pos areš­to or­de­rį ir iš­vy­ko iš ša­lies, tai šeš­ta­die­nį pa­tvir­ti­no jo ad­vo­ka­tas.

Belgijoje savo noru tremtyje gyvenantis C. Puigdemont'as ketvirtadienį buvo atvykęs į Suomiją susitikti su šios šalies parlamentarais.

Katalonijoje įtampa vis stiprėja, atsiskirti nuo Ispanijos norinčiųjų partijos atsisakė planų siūlyti naują kandidatą į prezidento postą po paskutinio kandidato arešto.

„Aš patvirtinu, kad prezidento Puigdemont'o nebėra Suomijoje“, – pranešė tviteryje jo advokatas Jaume Alonso Cuevillasas, bet nenurodė, kur buvęs katalonų lyderis yra.

Vienas C. Puidemont'ą priėmusių suomių parlamentaras, Mikko Karna, šeštadienį taip pat tviteryje parašė gavęs informacijos, kad „Charlesas Puigdemont'as vakar nežinoma (transporto) priemone išvykęs į Belgiją“.

„Puigdemont'as patvirtino šiandien man, kad Belgijoje jis bendradarbiaus su valdžia“, – dar pridūrė M. Karna, anksčiau sakęs žiniasklaidai, kad su juo nebendravęs nuo penktadienio.

C. Puigdemont'o ieško Ispanija, kaltinanti jį „sukilimu“ ir „agitacija prieš valdžią“.

Katalonijos parlamento pirmininkas Roger Torrentas šeštadienį atšaukė balsavimą, kuriuo regiono prezidentu turėjo būti išrinktas kalinamas separatistų lyderis. Balsavimo dėl Jordi Turullo, buvusio regiono ministro, kandidatūros nebus, paskelbė jis.

J. Turullas yra tarp penkių separatistų lyderių, kurie penktadienį buvo sulaikyti Ispanijos Aukščiausiojo Teismo teisėjo, nagrinėjančio bylą dėl nesėkmingo Katalonijos bandymo atsiskirti nuo Ispanijos, sprendimu.

Separatistų dauguma Katalonijos parlamente turėjo šansą išrinkti J. Turullą ketvirtadienį, bet jų bloko kraštutinis kairysis sparnas susilaikydamas šią galimybę sužlugdė.