Kas žinoma apie žudynes Krymo mokykloje?
Kry­mo Ker­čės pro­fe­si­nė­je mo­kyk­lo­je tre­čia­die­nį spro­gus ne­nus­ta­ty­tam sprogs­ta­ma­jam už­tai­sui žu­vo 20 žmo­nių ir dar ma­žiau­siai 50 bu­vo su­žeis­ta.

07:10 Sprogdinimo ir šaudynių vienoje Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio profesinėje mokykloje aukų padaugėjo iki 20, ketvirtadienį paryčiais pranešė Kerčės miesto administracijos vadovo pavaduotojas Diljaveras Melgazijevas.

„Dvidešimt žuvusiųjų. Iš technikumo atvežė ne tris žmones, kaip tikėjomės, o keturis“, – žurnalistams sakė D. Melgazijevas po vizito miesto lavoninėje, kur naktį buvo vežamos ankstesnę dieną politechnikos koledže įvykusios tragedijos aukos.

Anksčiau buvo skelbta, kad per sprogdinimą ir šaudymą, surengtą vieno šios mokyklos studento, žuvo 19 žmonių.

Pasak D. Melgazijevo, visų aukų kūnai jau oficialiai atpažinti. Pareigūnas pridūrė, kad tarp žuvusiųjų yra 15 koledžo studentų ir penki kiti asmenys.

„Studentų – 15, iš jų šeši – nepilnamečiai. Penki suaugusieji“, – nurodė D. Melgazijevas.

Pareigūnai sakė, kad koledže buvo rastas ir neutralizuotas antras sprogstamasis užtaisas. Po šio išpuolio Kryme buvo paskelbtas trijų dienų gedulas.

Pusiasalio administracijos vadovas Sergejus Aksionovas sakė, kad V. Rosliakovas išpuolį surengė vienas, bet dabar aiškinamasi, ar jis turėjo kokių nors bendrininkų.

15:57 Pranešama, jog 15 paauglių laikomi dingusiais.

15:40 Įvykis traktuojamas kaip žudynės, o ne teroristinis aktas: nes paaugliai krito nuo kulkų, o ne nuo sprogimo.

15:35 Nustatyta, jog išpuolį įvykdė 18 metų Vladislavas Rusliakovas, 4 kurso profesinės mokyklos mokinys. Jo kūnas rastas bibliotekoje antrajame aikšte.

15:30 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šiuo metu Sočyje susitinka su Egipto prezidentu Abdel Fattah al-Sisi pakomentavo įvykį: „Siunčiu užuojautą giminėms ir artimiesiems, taip pat stengsimės, jog įvykis būtų ištirtas. Jau dabar aišku, jog įvykdytas nusikaltimas, o motyvai ir nusikaltimo versijos bus studijuojamos, tam metamos visos pajėgos.“ Vėliau prezidentas paprašė susirinkusiųjų tylos minute pagerbti žuvusiuosius.

Sprogmuo buvo aktyvuotas mokyklos valgykloje sprogstamasis užtaisas buvo prikimštas metalinių elementų.

„Kerčėje įvyko nenustatyto sprogstamojo užtaiso sprogimas“, – pranešė Nacionalinio antiteroristinio komiteto (NAK) informacinis centras.

„Visa teritorija yra apsupta, iš karto buvo atlikta žmonių evakuacija. Nukentėjusieji buvo nuvežti į miesto medicinines įstaigas, kur jiems teikiama būtina medicininė ir psichologinė pagalba“, – informavo A. Pržezdomskis.NAK atstovas Andrejus Pržezdomskis televizijai „Rossija 24“ sakė, kad „(NAK) operatyvinio štabo vadovų nurodymu į įvykio vietą atvyko Federalinės saugumo tarnybos (FST), vidaus reikalų institucijų, Nepaprastųjų situacijų ministerijos pajėgos, likviduojančios šio įvykio padarinius“.

Bėgiojo su automatais, atidarydavo kabinetų duris ir žudė visus, ką galėjo surasti, kas pakliūdavo.

Tuo metu profesinės mokyklos direktorė Olga Grebenikova pasakojo, kad į pastatą įsiveržė nežinomi žmogės, ginkluoti automatais ir pradėjo šaudyti į studentus. Pasak direktorės, „lavonų, vaikų lavonų – pilna, tikras teroro išpuolis“, praneša televizija „Dožd“.

„Mano Nastią nužudė, jos motiną nužudė, lavonų, vaikų lavonų – pilna, tikras teroro aktas. Įsiveržė po 5–10 minučių, kai aš išvykau. Kažkas įsiveržė, išdužo visi stiklai – susprogdino holą, bėgiojo, po to išmėtė sprogmenis, bėgiojo su automatais, atidarydavo kabinetų duris ir žudė visus, ką galėjo surasti, kas pakliūdavo. Tikras teroro aktas, kaip turi būti, Beslane“, – teigė Olga Grebenikova.

Rusijos gvardijos atstovai teigė, kad įvykis Kerčės mokykloje laikomas teroristiniu aktu.

„Kerčės kolegijoje bandyta paimti įkaitų. Tada prasidėjo šaudynės, galiausiai nugriaudėjo sprogimas. Būtent tokią informaciją šiuo metu turi specialiosios tarnybos“, – skelbia „Mash“, kurį cituoja delfi.lt.

Kerch.FM pranešama, kad visos masinių susibūrimų erdvės Kerčėje yra uždarytos. Policija darbuojasi mokyklose ir vaikų darželiuose. Tėvų paprašyta pasiimti savo vaikus iš švietimo įstaigų, esančių Vojkovo gatvėje, kur randasi politechnikos kolegija.

Leidinys „Komsomolskaja pravda“ citavo kitą liudininką: „Išlindau iš kabineto, o ten vaikšto vaikinas su ginklu ir visus šaudo. Tada aš užsidariau, tikėdamasis, kad jis manęs neišgirs. Po 10 minučių atvyko policininkai su automatais. Kas nutiko su šauliu – aš nežinau.“

12.25 val. vietos laiku paaiškėjo, jog trūksta greitosios pagalbos automobilių nukentėjusiems išvežti.

Nepriklausomas Rusijos televizijos kanalas „Dožd“ pranešė, kad kanalo „112“ žiniomis, galimas teroristas rastas nušautas antrame koledžo aukšte.

Apie įvykius Kerčėje informuotas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pranešė, kad įtariama teroro akto versija. Pasak naujienų agentūros RIA, prezidentas paskatino skubinti nukentėjusiųjų gabenimą į geriausias medicinos įstaigas.

2004 m. rugsėjo 1-ąją, kai Rusijoje prasideda mokslo metai, Beslano mokyklą užgrobė grupė nutraukti karą su Čečėnija reikalavusių kovotojų, kurie įkaitais paėmė daugiau kaip 1 200 žmonių: moksleivių, jų tėvų ir mokytojų. Įkaitai buvo laikomi tris dienas užminuotoje mokyklos sporto salėje.

Rugsėjo 3 dieną nugriaudėjus sprogimui prasidėjo chaotiškas mokyklos šturmas, per kurį žuvo daugelis įkaitų, taip pat specialiosios paskirties būrio karių. Iš viso per teroro aktą žuvo daugiau kaip 330 žmonių, tarp jų 186 vaikai. Dar keli žmonės mirė vėliau nuo patirtų sužeidimų.