Karo Donbase dalyvis pareiškė, kad jis vykdė pasikėsinimą į Arkadijų Babčenką
Ka­ro Don­ba­se da­ly­vis Alek­se­jus Cym­ba­liu­kas sa­ve pa­va­di­no „pa­si­kė­si­ni­mo“ į Ar­ka­di­jų Bab­čen­ką vyk­dy­to­ju.

Ukrainietis Aleksandras Cymbaliukas tvirtina, esą būtent jis gavo įsakymą nužudyti žurnalistą Arkadijų Babčenką, rašo Meduza.io.

Agentūra UNIAN vadina Aleksandrą Cimbaliuką antiteroristinės operacijos Donbase dalyviu, o „Interfaks“ – „savanoriu-vienuoliu“, buvusiu hierodiakonu ir „Dešiniojo sektoriaus“, Rusijoje uždraustos organizacijos, aktyvistu.

Jis taip pat pareiškė, kad Ukrainos saugumo tarnyboje dirba „talentingi jauni tyrėjai pas kuriuos galima ramiai eiti su informacija apie tai, kad tave užsakė žmogžudystei, nebijant, kad būsi palaikytas užsakovu“.

Kiti šaltiniai kol kas nepatvirtino, kad būtent A. Cymbaliukas gavo užsakymą nužudyti A. Babčenką.

Apie tai, kad ruošiamas pasikėsinimas nužudyti žurnalistą, jam pranešta maždaug prieš mėnesį. Užsakomąją žmogžudystę turėjo įvykdyti Ukrainos pilietis.

Tuo tarpu aiškėja naujos istorijos detalės. Vyras, kurį rusų spec. Tarnybos pasamdė nužudyti A. Babčenko byloje bus kvalifikuojamas liudininku. Per spaudos konferenciją informavo SBU vadas. „Po to kai SBU sužinojo apie rengiamą pasikėsinimą, su jo vykdytoju pavyko susitarti dėl bendradarbiavimo. Užsakymo vykdytojas tapo dalimi operatyvinio plano, kuris vykdytas siekiant neginčijamai įrodyti organizatoriaus kaltę bei sužinoti daugiau apie nužudymo užsakovus“ – pasakojo Vasylis Hrycakas. Taip pat aiškėja, kad A. Babčenkos žmona vis gi žinojo, kad jos vyro mirtis tėra spektaklis. Apie tai pareiškė jo artimas draugas Jurijus Macarskis.