Karaliaus šeimoje – kyšininkas
Is­pa­ni­jos ka­ra­liaus svai­nis Ina­ki Ur­dan­ga­ri­nas pir­ma­die­nį bu­vo įka­lin­tas, teis­mui at­me­tus jo skun­dą dėl nuo­spren­džio už ky­ši­nin­ka­vi­mą.

Karaliaus Pilypo VI sesers princesės Cristinos sutuoktinis bausmę atliks maždaug už 100 km į šiaurę nuo Madrido esančios Brievos kalėjime. Kaip pranešė šios įstaigos administracija, karaliaus svainis į kalėjimą atvyko 8 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku. Teismas buvusiam olimpiečiui rankininkui skyrė penkerių metų ir dešimties mėnesių laisvės atėmimo bausmę byloje, sukėlusioje didžiulį ažiotažą Ispanijoje ir labai pakenkusioje karališkosios šeimos įvaizdžiui.

Pernai I. Urdangarinas buvo pripažintas kaltu dėl milijonų eurų paėmimo 2004–2006 metais iš ne pelno fondo Maljorkos saloje, kuriam vadovavo. Praėjusią savaitę jis išskrido iš Šveicarijos, kur gyvena su savo šeima, į Maljorką stoti prieš teismą.

Korupcijos skandalas, kilęs per Ispanijos finansų krizę, sukėlė didelį pasipiktinimą ir I. Urdangarinas buvo imtas laikyti įsivaizduojamos elito korupcijos simboliu. Skandalas užtemdė karaliaus Jono Karolio I valdymo pabaigą. Šis monarchas sosto atsisakė 2014-ųjų birželį, po 39 valdymo metų, vildamasis, kad jo sūnus Pilypas VI galės atnaujinti monarchijos įvaizdį.