Kanada jau netrukus taps „žolės“ mėgėjų rojumi
Ka­na­dos Se­na­tui ket­vir­ta­die­nį pri­ėmus įsta­ty­mo pro­jek­tą dėl ma­ri­hua­nos le­ga­li­za­vi­mo re­krea­ci­niais tiks­lais, ša­lis žen­gė dar vie­ną žings­nį šio nar­ko­ti­ko ga­my­bos, par­da­vi­nė­ji­mo ir var­to­ji­mo le­ga­li­za­vi­mo link. Ka­na­da bū­tų pir­mo­ji Di­džio­jo sep­ty­ne­to (G-7) vals­ty­bė, le­ga­li­za­vu­si ma­ri­hua­ną.

Po mėnesius trukusių debatų įstatymo projektas C-45, dar vadinamas Kanapių įstatymu, Senate buvo priimtas 52 balsais. 30 senatorių balsavo prieš įstatymo projektą, venas susilaikė.

Dabar Kanapių įstatymas bus grąžintas Bendruomenių Rūmams, kurie jį priėmė 2017 metų lapkritį, bet dabar turi patvirtinti Senato padarytus pakeitimus.

„Žolės“ legalizavimas buvo ministro pirmininko Justino Trudeau 2015 metų rinkimų kampanijos pažadas. Pats ministras pirmininkas yra prisipažinęs, kad „penkis ar šešis kartus“ yra su draugais surūkęs suktinę.

Iš pradžių buvo planuojama leisti pardavinėti kanapes iki liepos 1-osios, kai švenčiama Kanados nacionalinė diena, bet dabar labiau tikėtinas atrodo ruduo.

Tuomet Kanados provincijos ir teritorijos kurs platinimo tinklus ir rūpinsis priežiūra.

Medicininiams tikslams skirtos marihuanos pardavinėjimas Kanadoje yra legalus nuo 2001 metų.

Pagal įstatymo projektą C-45 vyresni nei 18 metų asmenys galės turėti iki 30 g marihuanos asmeniniam naudojimui.

Parduoti marihuanos jaunesniam nei 18 metų asmeniui draus federalinis įstatymas, bet provincijos ir teritorijos galės nustatyti savus amžiaus apribojimus.

Šalies statistikos biuras „Statistics Canada“ remdamasi duomenimis apie suvartojimą praėjusiais metais apskaičiavo, kad ši rinka bus verta 5,7 mlrd. Kanados dolerių (3,7 mlrd. eurų).

Urugvajus marihuanos vartojimą rekreaciniais tikslais legalizavo prieš penkerius metus. Tai leidžiama ir devyniose JAV valstijose, bet Kanada būtų pirmoji tai padariusi G-7 valstybė.