Kabule per sprogdinimus žuvo mažiausiai 40 žmonių
Dži­ha­dis­tų ju­dė­ji­mas „Is­la­mo vals­ty­bė“ (IS) pri­siė­mė at­sa­ko­my­bę už ket­vir­ta­die­nį įvyk­dy­tus sprog­di­ni­mus Af­ga­nis­ta­no sos­ti­nė­je Ka­bu­le, nu­si­ne­šu­sius apie 40 žmo­nių gy­vy­bių.

Ši ekstremistų grupė per savo propagandos leidinį „Amaq“ paskelbė prie vieno šiitų kultūros centro susprogdinusi tris bombas ir nurodė, kad dar vieną užtaisą detonavo mirtininkas.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas Nasratas Rahimi naujienų agentūrai AFP sakė, atakos taikinys buvo šiitų kultūros centras „Tabayan“.

„Sprogimai driokstelėjo per ceremoniją, skirtą paminėti 38-ąsias sovietų invazijos į Afganistaną metines, – AFP sakė N. Rahimi. – Yra 40 žuvusiųjų, 30 sužeistųjų, bet tai ne galutiniai skaičiai. Jie gali didėti.“

„Išpuolio taikinys buvo kultūros centras „Tabayan“. Sprogimai driokstelėjo per ceremoniją, skirtą paminėti 38-ąsias sovietų invazijos į Afganistaną metines“, – naujienų agentūrai AFP sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Nasratas Rahimi.

Šiitų kultūros centras įsikūręs netoli naujienų agentūros „Afghan Voice“. Anksčiau skelbta, kad ši agentūra galėjo būti ketvirtadienio atakos taikinys.