Jungtinė Karalystė perspėja britus saugotis galimų priekabiavimų Rusijoje
Di­džio­ji Bri­ta­ni­ja tre­čia­die­nį pers­pė­jo sa­vo pi­lie­čius, esan­čius Ru­si­jo­je ar­ba ar­ti­miau­siu me­tu vyk­sian­čius į šią ša­lį, dėl ga­li­mų „an­tib­ri­tiš­kų nuo­tai­kų ar­ba prie­ka­bia­vi­mų“, pa­ska­tin­tų pa­di­dė­ju­sios įtam­pos ša­lių san­ty­kiuo­se.

Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijos keleiviams buvo paskelbtos praėjus kelioms valandoms po to, kai ministrė Theresa May paskelbė sankcijas Maskvai dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio apnuodijimo.

Tai gali turėti įtakos Anglijos futbolo sirgaliams, planuojantiems vasarą vykti į pasaulio futbolo čempionatą Rusijoje.

„Dėl padidėjusios politinės įtampos tarp JK ir Rusijos turite žinoti apie antibritiškų nuotaikų arba priekabiavimų riziką šiuo metu“, – sakoma ministerijos pranešime.

„Jeigu šiuo metu esate Rusijoje arba ruošiatės ten vykti artimiausiomis savaitėmis, rekomenduojame neprarasti budrumo ir vengti bet kokių protestų ar demonstracijų, taip pat vengti viešai komentuoti politinius įvykius“, – patariama jame.

„Nors Didžiosios Britanijos ambasada Maskvoje kol kas neturi žinių apie padidėjusius sunkumus šiuo metu Rusijoje esantiems britams, reikėtų atidžiai stebėti saugumo bei politinę padėtį ir laikytis šių kelionių rekomendacijų“, – nurodoma pranešime.