Julija Tymošenko oficialiai pradėjo lenktyniauti dėl prezidento posto
Gar­si po­li­ti­kė, iš­ki­lu­si Oran­ži­nės re­vo­liu­ci­jos me­tu, bet vė­liau ap­kal­tin­ta ry­šiais su Ru­si­ja, šian­dien ofi­cia­liai pa­skel­bė siek­sian­ti Ukrai­nos pre­zi­den­to pos­to.

Jos kandidatūra iškelta partijos „Batkivščina“ suvažiavime. Palaikymo kalbas sakė jos dukra Eugenija, pirmasis Ukrainos prezidentas Leonidas Kravčiukas ir patriarchas Filaretas. Suvažiavime taip pat dalyvavo buvęs Sakartvelo prezidentas ir Odesos gubernatorius Michailas Saakašvilis ir buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis, rašo newsru.com.

Julijos Tymošenko rinkimų programos centre – naujo šalies ekonomikos kurso būtinybė. Jos teigimu, „naująjį kursą“ pastaruosius 3 metus formulavo net 100 ekspertų.

Julija Tymošenko į politiką atėjo 1998 metais, kai buvo išrinkta į Aukščiausiąją Radą, o jau 1999 metais tapo vicepremjere. 2005 metais ji tapo pirmąja Ukrainos istorijoje moterimi premjere, tačiau tai pačiais metais buvo atleista iš pareigų.

2010 metais ji dalyvavo prezidento rinkimuose, tačiau pralaimėjo po Oranžinės revoliucijos vėl pozicijas atsikovojusiam prorusiškam kandidatui Viktorui Janukovyčiui.

2011 metais ji nuteista 7 metams laisvės atėmimo už nusikalstamus sandorius tarp Ukrainos „Naftogaz“ ir Rusijos „Gazprom“. Į laisvę Julija Tymošenko išėjo 2014 metais, po Maidano revoliucijos. Vėl mėgino dalyvauti prezidento rinkimuose, tačiau gavo tik 13 procentų balsų, o Rados rinkimuose jos partija „Batkivščina“ surinko vos 5,5 procento.

Julija Tymošenko nevienareikšmiškai vertinama Ukrainoje, kur šalininkai ją heroizuoja, o oponentai kaltina tarnyste oligarchams ir slaptais ryšiais su Kremliumi. Pasak apklausų, šiuo metu už ją pasirengę balsuoti apie 19 procentų rinkėjų.