Johnas McCainas nenori, kad prezidentas dalyvautų jo laidotuvėse
Sme­ge­nų vė­žiu ser­gan­tis JAV se­na­to­rius Joh­nas McCai­nas už­si­mi­nė ne­no­rin­tis, kad jo lai­do­tu­vė­se da­ly­vau­tų pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas, šeš­ta­die­nį pra­ne­šė JAV ži­niask­lai­da.

81 metų J. McCaino, Vietnamo karo veterano ir gerbiamo senatoriaus iš Arizonos, santykiai su D. Trumpu visuomet buvo sudėtingi. Užtat jis norėtų, kad jo laidotuvėse Baltiesiems rūmams atstovautų viceprezidentas Mike'as Pence'as, pranešė laikraštis „The New York Times“ ir televizija „NBC News“, cituodami J. McCainui artimus žmones.

Be to, J. McCainas naujoje knygoje ir dokumentiniame filme reiškia apgailestavimą, kad 2008-aisiais prezidento rinkimuose varžydamasis su Baracku Obama savo kandidatu į viceprezidentus pasirinko ne buvusį senatorių Josephą Liebermaną, o populistę Sarah Palin, rašė „The New York Times“.

J. McCainas jau daugiau kaip metus grumiasi su agresyvios atmainos smegenų vėžiu. Šiuo metu jis yra Arizonoje, atsigauna po operacijos dėl žarnyno infekcijos.

J. McCaino ir D. Trumpo santykiai buvo ypač komplikuoti per 2016 metų respublikonų kandidato į prezidentus skyrimo procesą, kai dabartinis prezidentas pareiškė, kad J. McCainas, kuris daug metų Vietname buvo karo belaisvis, iš tikrųjų nėra karo didvyris, nes buvo sučiuptas.

Pernai vasarą D. Trumpas užsipuolė senatorių, kad jis balsavo prieš svarbų įstatymo projektą, turėjusį atšaukti B. Obamos prastumtas sveikatos apsaugos reformas, ir prisidėjo prie šių užmojų sužlugdymo.