JAV suimta Irano televizijos žurnalistė
 Ang­lų kal­ba trans­liuo­jan­čios Ira­no te­le­vi­zi­jos „Press TV“ va­do­vas tre­čia­die­nį pra­ne­šė, kad Jung­ti­nė­se Vals­ti­jo­se dėl ne­ži­no­mų prie­žas­čių su­lai­ky­ta vie­na iš te­le­vi­zi­jos žur­na­lis­čių ir jos sū­nus.

Jungtinėse Valstijose gimusi Marzieh Hashemibuvo suimta sekmadienį, kai atvyko į Lent Luiso Lamberto tarptautinį oro uostą, pranešė „Press TV“, cituodama žurnalistės šeimą ir draugus.

„Kaip mes visi žinome, Jungtinės Valstijos, ypač kovodamos su terorizmu, gali suimti bet ką, nepateikusios jokių kaltinimų, ir laikyti nelaisvėje ištisas savaites“, – sakė „Press TV“ vadovas Paymanas Jabali žurnalistams Teherane.

„Mes raginame JAV paaiškinti jai pateiktus kaltinimus, – sakė jis. – Tai yra skandalas vadinamajai JAV demokratijai.“

Pasak P. Jabali, žurnalistė galėjo būti suimta dėl savo dokumentinių reportažų, kuriuose pasakojo apie JAV veiksmus Artimuosiuose Rytuose, islamofobiją ir kitas problemas.

Kaip pranešė transliuotojas, į islamą atsivertusi M. Hashemi, anksčiau turėjusi Melanie Franklin vardą, JAV lankė „savo sergantį brolį ir kitus šeimos narius“.

Vienintelis jai siūlomas maistas buvo kiauliena, kurios musulmonai nevalgo, pridūrė P. Jabali.

Kartu su žurnaliste oro uoste buvo sulaikytas jos sūnus Reza Hashemi, tačiau iki teismo jis paleistas į laisvę, sakė televizijos vadovas.

Žurnalistės sūnui pareikštų kaltinimų P. Jabali nenurodė.