JAV siunčia į pasienį su Meksika daugiau nei 5 tūkst. karių
JAV Gy­ny­bos de­par­ta­men­tas pa­sie­ny­je su Mek­si­ka dis­lo­kuos dau­giau nei 5 tūkst. ka­rių, pir­ma­die­nį pra­ne­šė aukš­čiau­sio ran­go ge­ne­ro­las, pre­zi­den­tui Do­nal­dui Trum­pui įspė­jus mig­ran­tų iš Cen­tri­nės Ame­ri­kos ka­ra­va­ną, kad ka­riuo­me­nė jo lau­kia. 

„Iki savaitės galo prie pietvakarinės sienos dislokuosime kiek daugiau nei 5,2 tūkst. karių“, – žurnalistams sakė Karinių oro pajėgų generolas Terrence'as O'Shaughnessy, JAV ginkluotųjų pajėgų Šiaurės karinės apygardos vadas.

D. Trumpas pastarosiomis savaitėmis ne kartą pareiškė, kad reikia daugiau karių saugumui pasienyje sustiprinti. Per Meksiką Jungtinių Valstijų link keliaujantis migrantų karavanas padėjo jam pelnyti politinių taškų artėjant svarbiems kadencijos vidurio Kongreso rinkimams, per kuriuos demokratai gali vėl sustiprinti savo pozicijas.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo spalio 13-osios, kai migrantų karavanas pajudėjo iš San Pedro Sulos Hondūre, prie jo prisijungė apie 7 tūkst. žmonių.

„Juos skatina noras pamėginti kirsti mūsų sieną, pasinaudojant mūsų teisinės bazės spragomis, ir lūkestis, kad jiems bus leista pasilikti“, – sakė JAV muitinės ir pasienio apsaugos tarnybos komisaras Kevinas McAleenanas.

T. O'Shaughnessy sakė, kad viena pirmųjų dislokuojamo kontingento užduočių bus „sutvirtinti“ sienos kirtimo punktus ir visą pasienį. Darbus vykdys inžinerijos batalionai, turintys laikinų tvorų įrengimo praktikos.

Be to, Pentagonas siunčia į pasienį tris sraigtasparnių ekipažus su orlaiviu, aprūpintu ypač pažangiais jutikliais ir naktinio matymo įranga. Jie nugabens „pasieniečius būtent ten, kur jiems reikės, nepriklausomai nuo sąlygų“, sakė T. O'Shaughnessy.

Taip pat bus dislokuoti karo policijos padaliniai.

Nors kariai nevykdys tiesioginių teisėsaugos operacijų ir atliks pagalbinį vaidmenį, jie bus ginkluoti, pažymėjo pareigūnai.