JAV: Šiaurės Korėjos derybos juda „teisinga kryptimi“
JAV de­ry­bos su Šiau­rės Ko­rė­ja dėl de­nuk­lea­ri­za­ci­jos vys­to­si „tei­sin­ga kryp­ti­mi“, an­tra­die­nį par­eiš­kė Vals­ty­bės de­par­ta­men­to at­sto­vė Heat­her Nauert.

Jos teigimu, diskusijos su Pchenjanu normalizavosi po birželį įvykusio Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo ir vėliau surengtų JAV valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo derybų su kitais aukšto rango Pchenjano pareigūnais.

„Manome, kad susitikimai, derybos ir pokalbiai, mums užkulisiuose vykdant derybas, juda teisinga kryptimi“, – sakė H. Nauert per spaudos konferenciją.

„Pokalbiai su Šiaurės Korėjos vyriausybe tampa vis normalesniu dalyku“, – pridūrė ji.

Šie jos komentarai pasirodė po to, kai pirmadienį Pietų Korėja paskelbė sutarusi su savo šiaurine kaimyne rugsėjį Pchenjane surengti viršūnių susitikimą.

Vis dėlto H. Nauert neatskleidė jokių Vašingtono ir Pchenjano derybų detalių: nei kur jos vyksta, nei kas jose dalyvauja, nei kokie klausimai šiuo metu yra svarstomi.

JAV valstybės departamento atstovė pabrėžė, jog Kim Jong Unas esą D. Trumpui yra sakęs, kad Pchenjanas yra pasirengęs įgyvendinti denuklearizaciją. Tai yra svarbiausias Vašingtono derybų su Pchenjanu siekis.

H. Nauert sakė, kad apie pažangą liudija ir tai, kad Šiaurės Korėja neseniai grąžino Jungtinėms Valstijoms amerikiečių karių, žuvusių per Korėjos karą praėjusio amžiaus 6-e dešimtmetyje, palaikus.

„Tai tikrai yra žingsnis teisinga kryptimi“, – teigė ji.

„Ir toliau tęsime šiuos pokalbius, nes pirmininkas Kim Jong Unas pažadėjo prezidentui Trumpui, kad jie yra pasirengę įgyvendinti denuklearizaciją. Todėl visiškai sąžiningai stengsimės tęsti šiuos pokalbius“, – pridūrė H. Nauert.