JAV: Rusija pažeidinėja sankcijas Pchenjanui
JAV tu­ri įro­dy­mų, kad Ru­si­ja sis­te­min­gai pa­žei­džia tarp­tau­ti­nes sank­ci­jas Šiau­rės Ko­rė­jai, pir­ma­die­nį per Jung­ti­nių Tau­tų Sau­gu­mo Ta­ry­bos po­sė­dį par­eiš­kė ame­ri­kie­čių am­ba­sa­do­rė prie JT Nik­ki Ha­ley.

„Jungtinės Valstijos turi įrodymų apie nuoseklius ir didelio masto (sankcijų) pažeidimus, daromus Rusijos“, – sakė ji.

Anot N. Haley, Rusija ne kartą balsavo už tarptautines sankcijas Pchenjanui, bet dabar Maskva nori paprašyti jas sušvelninti, nors Šiaurės Korėja dar neatsisakė savo branduolinio arsenalo.

Ambasadorė pažymėjo, kad po istorinio JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo, įvykusio birželį Singapūre, jau prasidėjo darbai, nukreipti į denuklearizaciją, bet kol kas, pabrėžė ji, Pchenjanui turi likti galiojančios ribojančios priemonės.

„Rusija buvo pagauta (apeinanti sankcijas)“, – pridūrė ji.

Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacijos, kad Maskva siekia, jog JT dokumentuose būtų nebeminimi rusų laivai, prisidedantys prie sankcijų Šiaurės Korėjai pažeidimų.

Sekmadienį leidinys „The Wall Street Journal“ remdamasis JT medžiaga, paskelbė straipsnį, kuriame teigiama, kad rusų ir kinų laivai, nepaisydami draudimo, nugabeno į Šiaurės Korėją nemažai degalų.

Anot straipsnių autorių, Šiaurės Korėja įsteigė su Rusija 39 bendras įmones, o su Kinija – 200. Be to, Rusijos ir Kinijos bankai esą padeda Pchenjanui gauti neteisėtai užsienyje uždirbtas lėšas. Praėjusią savaitę laikraštis taip pat informavo, kad Šiaurės Korėjos laivai pirmąjį 2018-ųjų pusmetį nugabeno 89 krovinius su degalais, pristatytus daugiausiai Rusijai ir Kinijai.

Stebėtojai taip pat kaltina Pchenjaną nelegaliai tiekiant ginklus į Sirijai, Jemenui, Libijai ir kitiems „karštiesiems taškams“ visame pasaulyje.