JAV ragina Turkiją vengti civilių žūčių operacijoje prieš kurdus
Jung­ti­nės Vals­ti­jos sek­ma­die­nį par­agi­no Tur­ki­ją im­tis su­var­žy­mų ir veng­ti ci­vi­lių žū­čių per An­ka­ros vyk­do­mą ope­ra­ci­ją prieš Si­ri­jos kur­dus.

Tai Vašingtonas pareiškė antrai dienai vykstant Turkijos pajėgų ir jos sąjungininkų, Sirijos sukilėlių kampanijai prieš Afrino mieste įsikūrusius kurdų Liaudies apsaugos dalinius (YPG).

„Mes raginame Turkiją imtis suvaržymų ir užtikrinti, kad karinių operacijų dydis ir trukmė būtų apibrėžta ir kad jos būtų skrupulingos, siekiant išvengti civilių aukų“, – sakė JAV valstybės departamento atstovė spaudai Heather Nauert.

„Raginame visas puses išlikti susitelkusiomis ties pagrindiniu tikslu įveikiant“ džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“, pridūrė ji.

YPG buvo viena pagrindinių JAV sąjungininkų kovojant su „Islamo valstybe“, tačiau Ankara šiuos kovotojus laiko teroristais, susijusiais su Kurdistano darbininkų partija, nuo 1984 metų besiginčijančia su Turkija dėl separatistinių siekių.

Karo Sirijoje stebėtojai ir YPG atstovai sekmadienį pranešė, jog per Turkijos antskrydžius šiaurinėje Sirijos dalyje žuvo aštuoni civiliai.

YPG atstovas Biruskas Hasakehas naujienų agentūrai AFP teigė, kad per Turkijos bombardavimus šeštadienį žuvo dešimt žmonių, tarp jų – septyni civiliai.

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu sekmadienį tvirtino, jog kaltinimai dėl civilių žūčių yra melagingi.