JAV Kongresas svarstys įstatymo projektą, skirtą rinkti duomenis apie Putino pinigus
JAV Kong­re­sas svars­tys įsta­ty­mo pro­jek­tą, ku­ria­me nu­ro­do­ma, kad JAV žval­gy­bos duo­me­nys tu­ri rink­ti duo­me­nis apie Vla­di­mi­ro Pu­ti­no ir jo są­jun­gi­nin­kų fi­nan­si­nius ak­ty­vus.

Dokumentą parengė demokratė Valdez Demings ir republikonė Elise Stefanik. Įstatymo projekto autorių nuomone, Rusijos vyriausybė korupciją naudoja išlaikyti valdžią, rašo „Radio Svoboda“.

„Geriausias būdas pulti Putino ir jo šalininkų valdžią – stebėti neteisėtus ir slaptus finansinius srautus, kurie finansuoja jų operacijas“, – pareiškė V. Demings. Įstatymo projekto tekste primenama, kad Rusijs kaltinama kišimusi į JAV demokratinius institutus.

Dokumente siūloma Amerikos žvalgybos bendruomenei (16 agentūrų, užsiimančių žvalgybos duomenų rinkimu) sekti Putino aplinkos turtėjimo šaltinius ir sužinoti, kas iš Rusijos oligarchų padeda „Vladimiro Putino korupcinei praktikai“.

Kremlius paragino rimtai nevertinti šio įstatymo projekto. „Tikėtina, kad tai yra rusofobiniai bandymai, į kuriuos mes jau išmokome žvelgti su ironija“, – sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijuūs Peskovas.

2018 metų sausį JAV finansų ministerija pagarsino „Kremliaus ataskaitą“ – Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimų asmenų, kuriems gali būti pritaikytos sankcijos, sąrašą. Dokumente – 200 pavardžių. Tarp jų – Rusijos vyriausybės nariai, prezidento administracijos darbuotojai, valstybinių korporacijų vadovai, jėgos struktūrų vadovai ir oligarchai.

Ataskaitoje pateikiamas oligarchų sąrašas buvo kritikuojamas dėl to, kad žmonės, gaunantys pinigus būdami netoli valdžios institucijų, nebuvo atskirti nuo verslininkų, kurie pelnė savo turtą nenaudodami korupcijos schemų. Ir kad greičiausiai pavardės nukopijuotos iš turtingiausių Rusijos žmonių sąrašo pagal žurnalą „Forbes“, primena „Radio Svoboda“.