JAV dvigubina muitus turkiškam plienui ir aliuminiui
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas penk­ta­die­nį pa­skel­bė pa­dvi­gu­bi­nęs mui­to ta­ri­fus iš Tur­ki­jos im­por­tuo­ja­mam plie­nui ir aliu­mi­niui, dar la­biau pa­di­din­da­mas spau­di­mą į vis su­nkes­nę si­tua­ci­ją klimps­tan­čiai Tur­ki­jos eko­no­mi­kai.

„Aš ką tik leidau padvigubinti Tarifus Plienui ir Aliuminiui Turkijos atžvilgiu, kai jų valiuta, Turkijos Lira, smarkiai krenta mūsų labai stipraus Dolerio atžvilgiu“, – tviteryje rašė D. Trumpas.

Kaip skelbia prezidentas, nuo šiol iš Turkijos importuojamam aliuminiui bus taikomas 20 proc., o plienui – 50 proc. muito tarifas.

„Šiuo metu mūsų santykiai su Turkija nėra geri!“, – pridūrė D. Trumpas

Valstybių santykiai smarkiai pablogėjo, kuomet Turkija suėmė amerikiečių pastorių.

Vašingtonas reikalauja, kad Turkija paleistų pastorių Andrew Brunsoną (Endrių Bransoną), vadovavusį protestantų bažnyčiai prie Egėjo jūros esančiame Izmyro mieste. A. Brunsonas beveik dvejus metus praleido kalėjime dėl kaltinimų, susijusių su terorizmu, o prieš porą savaičių jam buvo skirtas namų areštas.

Po šio D. Trumpo pranešimo Turkijos lira vėl pradėjo dramatišką kritimą ir vien per šiandien JAV dolerio atžvilgiu prarado beveik 15 proc. vertės. Po 16 val. Lietuvos laiku vienas JAV doleris kainuoja rekordiškai daug – 6,36 liros.