JAV demokratai plūsta siekti prezidento posto
JAV de­mo­kra­tas Be­to O'Rour­ke'as ket­vir­ta­die­nį pa­skel­bė, jog var­žy­sis dėl pre­zi­den­to pos­to.

Jis prisijungė prie nemenko būrio kandidatų, pasiryžusių mesti iššūkį Donaldui Trumpui 2020-ųjų rinkimuose.

„Vienintelis būdas mums įvykdyti Amerikos pažadą – atiduoti jai visą save ir duoti ją visiems mums“, – sakė 46 metų politikas vaizdo įraše.

B. O'Rourke'as tarp galimų kandidatų į prezidentus buvo minimas nuo tada, kai praėjusiais metais per rinkimus į Senatą po nelauktai įtemptos kovos tik nedideliu balsų skirtumu nusileido respublikonui Tedui Cruzui. Jo rinkimų kampanija, per kurią buvo akcentuojamas poreikis didinti socialinę įtrauktį ir visuomenės dalyvavimą politikoje, sulaukė dėmesio visos šalies mastu.

Apie planus siekti prezidento posto jau yra paskelbę virtinė demokratų: senatoriai Elizabeth Warren, Kamala Harris, Cory Bookeris, Kirsten Gillibrand, Amy Klobuchar, taip pat liberalas Bernie Sandersas, laikomas favoritu tarp dabartinių kandidatų.

Dabar beliko sužinoti, ar 2020-ųjų rinkimuose kandidatuos buvęs viceprezidentas Joe Bidenas. Jis žadėjo labai greitai atskleisti savo politinis planus.

B. O'Rourke'as, buvęs pankroko muzikantas, per savo rinkimų kampaniją Teksase nuleisdavęs garą važinėdamas riedlente, turėtų nesunkiai pelnyti populiarumą. Tačiau dėl to jį vis akyliau stebės žiniasklaida, įtakingi demokratų veikėjai ir, žinoma, rinkėjai.