JAV delegaciją Betliejuje užpuolė palestiniečių protestuotojai
JAV de­le­ga­ci­ja an­tra­die­nį bu­vo pri­vers­ta iš­vyk­ti iš vie­no ren­gi­nio Va­ka­rų Kran­to mies­te Bet­lie­ju­je, įsi­ver­žus pa­les­ti­nie­čių pro­tes­tuo­to­jams, pra­ne­šė vie­nas da­ly­vis.

Įtūžę protestuotojai, piktinęsi JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimu pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, dar apmėtė pomidorais išvažiuojantį delegacijos automobilį, matoma internete paskelbtame vaizdo įraše.

Betliejaus prekybos rūmų vadovas Samiras Hazbounas sakė, kad rūmai organizavo skaitmeninės prekybos kursus vietos verslininkams, kuriuose dalyvavo vienas Amerikos ekspertas ir delegacija iš JAV konsulato Jeruzalėje.

„Nustebome, kai būrys įpykusių protestuotojų surengė neįprastą protestą, dėl kurio buvome priversti užbaigti kursus, o amerikiečių ekspertas su Amerikos konsulato delegacija turėjo nedelsiant išvykti“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Internete paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip grupelė protestuotojų įžengia į patalpą skanduodami šūkius ir laikydami plakatus, kuriuose reiškiamas protestas prieš D. Trumpo sprendimą.

Vienas jų skelbė: „Sionizmas = Nacizmas = Fašizmas“.

Amerikiečių delegacija paskubėjo susirinkti savo daiktus ir išvykti. Protestuotojai jų automobilius apmėtė pomidorais, vienas vyras apspardė vieną automobilį.

D. Trumpo gruodžio 6 dienos sprendimas pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine išprovokavo palestiniečių, kurie Jeruzalę laiko ir savo sostine, protestus. JAV sprendimas kertasi su tarptautiniu konsensusu, kad Jeruzalės statusas turi būti nuspręstas derybomis tarp izraeliečių ir palestiniečių.

Palestiniečių vadovybė įšaldė ryšius su JAV administracija, o D. Trumpas sustabdė dešimčių milijonų dolerių finansinę paramą.