Izraelis palestiniečiams grąžino net 8 metus laikytus siuntinius
Pa­les­ti­nie­čių pa­što dar­buo­to­jai Je­ri­che, Va­ka­rų Kran­te, pra­ei­tos sa­vai­tės pa­bai­go­je ga­vo ir ėmė­si rū­šiuo­ti aš­tuo­ne­rius me­tus Iz­rae­lio lai­ky­tus laiš­kus ir siun­ti­nius.

Tarp siuntinių yra šeimos nuotraukų, asmeninių laiškų, taip pat vaistų ir net neįgaliojo vežimėlis, kuris prieš trejus metus buvo išsiųstas iš Turkijos į Gazą.

Pasak Palestinos telekomunikacijos ministro Allamo Mousos, Izraelis nesilaiko 2016 metų susitarimo, pagal kurį buvo leista Izraelio okupuotose teritorijose gyvenantiems palestiniečiams siuntinius gauti tiesiai iš Jordanijos, o ne per Izraelį. Ministro teigimu, kai kurie siųsti daiktai buvo grąžinti apgadinti.

Pašto darbuotojas Ramadanas Ghazawi naujienų agentūrai AFP teigė, kad prireiks dviejų savaičių, kol bus peržiūrėti, surūšiuoti ir pristatyti šie siuntiniai ir laiškai.

Už civilių palestiniečių reikalus atsakinga Izraelio gynybos tarnyba „Cogat“ tvirtino, kad 10,5 tonos laiškų ir siuntinių perdavimas palestiniečiams yra „gestas“. Tačiau tai atskleidžia, kaip griežtai Izraelis kontroliuoja daugelį kasdieninio palestiniečių gyvenimo aspektų.