Izraelis numušė į šalies oro erdvę įskridusį Sirijos naikintuvą
Iz­rae­lio ka­riuo­me­nė an­tra­die­nį pra­ne­šė ra­ke­to­mis „že­mė-oras“ nu­mu­šu­si vie­ną Si­ri­jos nai­kin­tu­vą, įskri­du­sį į ša­lies oro erd­vę.

„Ką tik dvi raketos „Patriot“ buvo paleistos į Sirijos naikintuvą „Suchoi“, prasiskverbusį į Izraelio oro erdvę“, – sakoma Izraelio gynybos pajėgų (IDF) pranešime.

„IDF stebėjo naikintuvo manevrus, kai šis įskrido apie 2 kilometrus į Izraelio oro erdvę. Tuomet jis buvo numuštas raketomis „Patriot“, – pridūrė kariškiai.

Tuo metu vienas sirų kariuomenės šaltinis pareiškė, kad Izraelis smogė lėktuvui, dalyvavusiam operacijose prieš džihadistus virš Sirijos teritorijos.

Šaltinis, cituojamas valstybinės naujienų agentūros SANA, sakė, kad Izraelis „smogė vienam iš mūsų karo lėktuvų... Sirijos oro erdvėje“.

Šis incidentas – pirmasis atvejis nuo 2014 metų, kai Izraelis numušė pilotuojamą Sirijos karinį lėktuvą.

Kariškiai nurodė, kad nuo ankstaus ryto Sirijos teritorijoje buvo suintensyvėję „vidaus kovos veiksmai“ prie vienos oro pajėgų bazės.

Izraelis nurodė, kad jo pajėgose paskelbta „aukšto lygio parengtis“, ir pridūrė, kad prireikus bus imtasi naujų veiksmų, turinčių užtikrinti, kad nebūtų pažeidinėjama 1974 metais abiejų šalių sudaryta paliaubų sutartis.

Izraelis jau kelias savaites pabrėžia, kad laikysis dvišalės ugnies nutraukimo sutarties su Sirija, Rusijos remiamai Damasko vyriausybei tęsiant puolimą šalies pietuose.

Ankstesnę dieną Izraelio oro erdvės gynyba ėmėsi veiksmų prieš Sirijos teritorijoje paleistas raketas, baiminantis, kad jos gali smogti žydų valstybės teritorijai.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu pirmadienį susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir apdarė padėtį konflikto krečiamoje Sirijoje.

Per 1967 metų Šešių dienų karą Izraelis užėmė 1,2 tūkst. km ploto teritoriją Sirijai priklausančiose Golano Aukštumose. Tarptautinė bendruomenė šio žingsnio nėra pripažinusi.

Izraelyje aukšto lygio parengtis galioja nuo birželio 19 dienos, kai Sirijos vyriausybės pajėgos pradėjo Rusijos remiamą puolimą, siekdamos susigrąžinti Kuneitros ir Daraa provincijas, besiribojančias su Izraelio kontroliuojama Golano Aukštumų dalimi ir Jordanija.