Izraelio žinutė: neleisime „Hizbollah“ sukurti teroristinės infrastruktūros Golano Aukštumose
Iz­rae­lio ar­mi­ja tre­čia­die­nį pra­ne­šė de­mas­ka­vu­si jun­gi­nį, ku­rį ne­se­niai už ug­nies nu­trau­ki­mo li­ni­jos Si­ri­jos Go­la­no Aukš­tu­mo­se su­for­ma­vo „Hiz­bol­lah“.

Šio junginio vadas anksčiau buvo kalinamas dėl atakos prieš JAV pajėgas.

Sirijos prezidentui Basharui al Assadui su Rusijos ir „Hizbollah“ remiančio Irano pagalba atgaunant pietinio šalies regiono kontrolę, Izraelis nerimauja, kad ten galėtų būti suformuotas frontas prieš jį.

Kaimyninio Libano šiitų judėjimas „Hizbollah“ Sirijos kare taip pat remia B. al Assadą.

Izraelis mano, kad naujasis šio judėjimo „suorganizuotas“ junginys buvo steigiamas siekiant „galiausiai kontroliuoti Sirijos agentų komandas, kurios rengs atakas prieš Izraelį“.

„Mes neleisime „Hizbollah“ sukurti teroristinės infrastruktūros Golano (Aukštumose), galinčios smogti Izraelio civiliams“, – sakė Izraelio kariškių atstovas pulkininkas leitenantas Jonathanas Conricusas.

„Laikome Sirijos režimą atsakingą už visus Sirijoje vykstančius prieš Izraelį nukreiptus dalykus“, – sakė jis.

Armija nurodė, kad minimas junginys dar neveikė – tik buvo kuriamas ir telkiamas verbuojant narius. Kariškių duomenimis, jam vadovavo „Hizbollah“ vienas vadų Ali Musa Daqduqas.

2012 metais A. M. Daqduqą Irakas paleido pritrūkus įrodymų, nors jis buvo kaltinamas sąmokslu nužudyti penkis JAV karius Irako Karbalos mieste.

A. M. Daqduqas buvo sučiuptas 2007 metais dėl įtarimų, kad jis padėjo organizuoti reidą, per kurį žuvo šie penki kariai.

A. M. Daqduqą laikė amerikiečių pajėgos, kurios 2011-ųjų gruodį perdavė jį Irako pareigūnams.