Izraelio gynybos ministras Sirijai: iraniečiai jums ne padeda, o kenkia
Iz­rae­lio gy­ny­bos mi­nis­tras Avig­do­ras Lie­ber­ma­nas penk­ta­die­nį par­agi­no Si­ri­jos pre­zi­den­tą Bas­ha­rą al As­sa­dą iš­va­ry­ti Ira­no pa­jė­gas iš sa­vo ša­lies.

„Norėčiau pasinaudoti galimybe pasiųsti žinutę Assadui: išmeskite iraniečius“, – Gynybos ministerijos pranešime cituojamas Golano Aukštumose lankęsis A. Liebermanas.

„Jie jums nepadeda, – kalbėjo ministras. – Jie tik kenkia, o jų buvimas daro žalą ir sukelia problemų“.

Izraelio kariuomenė pranešė ketvirtadienį paryčiais smogusi dešimtis Irano karinių taikinių Sirijos teritorijoje. Ši operacija buvo surengta po to, kai Iranas raketomis apšaudė Izraelio pajėgas Golano Aukštumose.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pareiškė, kad Iranas peržengė „raudoną liniją“, o Izraelio surengtas taikinių Sirijoje bombardavimas buvo šio veiksmo „pasekmė“.

Izraelis nurodo, kad iraniečių kariniams taikiniams buvo smogta po to, kai Irano specialiosios pajėgos „al Quds“ paleido apie 20 „Fajr“ ar „Grad“ raketų į izraeliečių kariuomenės pozicijas okupuotoje Golano Aukštumų dalyje.

Izraelis ne kartą įspėjo, kad netoleruos Irano bandymų plėsti savo karinę įtaką kaimyninėje Sirijoje. Šioje šalyje nuo 2011 metų vykstančiame pilietiniame kare Teheranas palaiko Basharo al Aassado režimą.

Izraelis kaltinamas dėl virtinės Sirijos teritorijoje pastaruoju metu surengtų smūgių, per kuriuos žuvo iraniečių. Pati šalis nepripažįsta surengusi tuos smūgius. Tačiau žydų valstybė sako surengusi dešimtis operacijų Sirijoje, kad sustabdytų modernios ginkluotės tiekimą Irano remiamam libaniečių judėjimui „Hizbollah“ – dar vienam savo priešui.

Izraelis ne vieną savaitę kruopščiai ruošėsi galimam Irano kariniam atsakui.