Izraelio aviacija atakavo „Hamas“ pozicijas
Iz­rae­lio ka­ro lėk­tu­vai pir­ma­die­nį smo­gė de­vy­niems is­la­mis­tų ju­dė­ji­mo „Ha­mas“ ka­ri­niams tai­ki­niams Ga­zos Ruo­žo šiau­ri­nė­je da­ly­je, ko­vo­to­jams vėl pa­lei­dus pa­de­ga­mų­jų ait­va­rų iš šio pa­les­ti­nie­čių ank­la­vo į žy­dų vals­ty­bės te­ri­to­ri­ją, pra­ne­šė ka­riš­kiai.

Tarp antskrydžio taikinių buvo du „Hamas“ kariniai objektai ir viena šaudmenų gamybos vieta, sakoma kariuomenės pranešime. Izraeliečiai nepateikė informacijos, ar per šiuos smūgius nukentėjo žmonių.

Per pastaraisiais mėnesiais vykusius audringus Gazos Ruožo palestiniečių protestus prie Izraelio sienos būdavo dažnai leidžiami „ugnies balionai“ ir padegamieji aitvarai.

Izraelio kariuomenė šeštadienį sužeidė du palestiniečius, mėginusius iš anklavo paleisti į Izraelį padegamųjų balionų, sakė pareigūnai.

Nuo kovo pabaigos, kai Gazos Ruože prasidėjo dideli pasienio protestai, dėl palestiniečių veiksmų Izraelyje kilo daugiau kaip 300 gaisrų, nuniokojusius tūkstančius hektarų pasėlių ir krūmynų, nurodė izraeliečių ugniagesių tarnyba.

Pasak Izraelio gynybos ministro Avigdoro Liebermano, nuo pastarųjų protestų pradžios buvo paleista apie 600 aitvarų, bet 400 jų buvo perimta.

Per šį laikotarpį nuo Izraelio ugnies taip pat žuvo mažiausiai 130 palestiniečių. Tarp izraeliečių aukų nebuvo.

Palestiniečiai reikalauja leisti grįžti jų šeimoms, pabėgusioms arba išvarytoms 1948 metais per karą, kilusį kuriantis Izraelio valstybei.

Gazos Ruožas yra kontroliuojamas „Hamas“, su kuriuo Izraelis nuo 2008 metų triskart kariavo.