Italijoje traukinys taranavo Lietuvoje registruotą vilkiką
Ita­li­jos šiau­rė­je ne­to­li Tu­ri­no ket­vir­ta­die­nio nak­tį nuo bė­gių nu­va­žia­vus trau­ki­niui, ku­ris prieš tai įsi­rė­žė į su­nkve­ži­mį, žu­vo du ir bu­vo su­žeis­ta dar 18 žmo­nių, pra­ne­šė ša­lies ži­niask­lai­da ir par­ei­gū­nai. Su­nkve­ži­mį Ita­li­jos šiau­rė­je vai­ra­vęs Lie­tu­vos pi­lie­tis spė­jo iš­šok­ti iš jo iki su­si­dū­ri­mo su trau­ki­niu.

Sunkvežimis su lietuviškais registracijos numeriais važiavo į sandėlį netoliese, nurodė naujienų agentūra ANSA. Koks buvo sunkvežimio krovinys, kol kas neaišku.

„Ambasados Italijoje duomenimis, Lietuvos pilietis per įvykį nenukentėjo ir spėjo iššokti iš transporto priemonės“, – BNS ketvirtadienį sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Nelaimė įvyko traukiniui įsirėžus į sankryžoje sustojusį didelį sunkvežimį. Nuo bėgių nulėkė trys vagonai, pranešė televizija.

„23 val. 20 min. (0 val. 20 min. Lietuvos laiku) regioninis traukinys 10027 „Turinas-Ivrea“ įsirėžė į sunkvežimį, kuris pralaužęs užtvarus sustojo funkcionuojančioje pervažoje“, – sakoma geležinkelius prižiūrinčios kompanijos RFI pareiškime.

„Kaip rodo pradinė informacija traukinio mašinistas žuvo, daug ... keleivių buvo sužeisti“, – priduriama pareiškime.

Naujienų agentūra AGI pranešė, kad antra auka yra žmogus, kuris buvo sunkiai sužeistas, sraigtasparniu nuskraidintas į Turino ligoninę, bet neišgyveno.

Dar vienos keleivės būklė yra sunki, ji patyrė galvos traumą, bet sąmonės nėra praradusi, sakoma AGI pranešime.

ANSA nurodė, kad tarp sužeistųjų yra vienas traukinio darbuotojas, o kiti yra keleiviai.

Greitosios pagalbos tarnyba nurodė, kad iš viso buvo sužeista 18 žmonių ir kad daugumos jų būklė nėra kritinė.

Sunkvežimio vairuotojas nenukentėjo, nurodė ANSA.

Liudininkai laikraščiui „La Stampa“ pasakojo, kad vilkikas, kuris yra registruotas Lietuvoje, atrodė ypač didelis ir sunkus.

Priešais jį važiavęs mikroautobusas saugiai kirto pervažą, bet užtvarams pradėjus leistis vilkikass nespėjo laiku sustabdyti ir sustojo ant bėgių, pranešė laikraštis.

RFI nurodė, kad užtvaras leidosi artėjant traukiniui, bet dėl nežinomų priežasčių sunkvežimis jį pralaužė ir sustojo ant bėgių.

Gelbėtojai tikrina traukinį, ieškodami galbūt ten dar esančių įstrigusių keleivių.

Traukinys iš Turino išvyko 22 val. 30 min. vietos laiku.