Istorinio susitikimo gali ir nebūti
Šiau­rės Ko­rė­ja tre­čia­die­nį pa­gra­si­no at­šauk­ti ar­tė­jan­tį ša­lies ly­de­rio Kim Jong Uno ir JAV pre­zi­den­to Do­nal­do Trum­po su­si­ti­ki­mą, jei­gu Va­šing­to­nas spaus Pchen­ja­ną vie­na­ša­liš­kai at­si­sa­ky­ti bran­duo­li­nio ar­se­na­lo.

Jeigu D. Trumpo administracija „spaus mus į kampą ir reikalaus vienašališkai atsisakyti branduolinių ginklų, derybos mūsų nebedomins ir turėsime iš naujo svarstyti artėjantį KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) ir JAV aukščiausio lygio susitikimą“, užsienio reikalų ministro pirmojo pavaduotojo Kim Kye Gwano žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra KCNA.

Kim Kye Gwanas kritikavo neseniai D. Trumpo nacionalinio saugumo patarėjo Johno Boltono ir kitų aukšto rango JAV pareigūnų kalbas, kad Pchenjano branduolinis nusiginklavimas turėtų būti pagrįstas „Libijos modeliu“ ir kad turi būti užtikrintas „visiška, patikrinama ir negrįžtama denuklearizacija“.

Be to, jis peikė kitus JAV komentarus, kad Šiaurės Korėja turėtų visiškai atsisakyti ne vien branduolinių ginklų ir juos nešti galinčių raketų, bet ir biologinių bei cheminių ginklų.