Ispanija grumiasi su miško gaisrais
Ug­nia­ge­siai tre­čia­die­nį ko­vo­jo su miš­ko gais­ru ša­lia vie­no žy­miau­sių Is­pa­ni­jos draus­ti­nių ša­lies piet­va­ka­riuo­se.

Daugiau nei 100 ugniagesių, padedami septynių vandenį pilančių lėktuvų ir karių iš vietos karinės bazės, kovojo su ugnimi šalia Tarifos Kadiso provincijoje, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Andalūzijos ugniagesių tarnyba.

Liepsnos kelia grėsmę Sąsiaurio (El Estrecho) draustiniui, kur auga ąžuolai, amūriniai kamšteniai ir laukiniai alyvmedžiai, taip pat gausu įvairių paukščių, tokių kaip baltieji gandrai, grifai ir sakalai.

Parkui priklauso ir Bolonijos paplūdimys, reguliariai įtraukiamas į geriausių Ispanijos paplūdimių sąrašus dėl švaraus balto pakrantės smėlio ir krištolo skaidrumo vandens.

Ugniagesiai nurodė, kad jų pastangas pažaboti liepsnas apsunkino smarkus vėjas, kurio gūsiai siekė 55 km per valandą.

Kadise, kaip ir didžiojoje šalies dalyje, paskelbtas padidėjusio miškų gaisringumo pavojus dėl karščio bangos, per kurią termometro stulpelis perkopia 40 laipsnių žymą.

Ispanijos meteorologijos tarnyba „Aemet“ pranešė, kad trečiadienį užklupusi karščio banga tęsis bent iki sekmadienio.

2008 metais miško gaisras nusiaubė 500 hektarų plotą Sąsiaurio draustinyje; dėl jo buvo evakuoti maždaug tūkstantis žmonių.